Diagnoze vēzis
Zemākā vēža saslimstība un mirstība Latvijā – Zemgalē
Latvijas otrais mazākais reģions iedzīvotāju skaita ziņā vēža statistiskā izceļas pozitīvi. Zemgalē ir zemākā saslimstība ar ļaundabīgajiem audzējiem Latvijā. Turklāt, kā liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati, šajā reģionā ir arī zemākie mirstības rādītāji.
Guntis Bojārs: Vēzis – tas attiecas arī uz tevi 
Katru dienu Latvijā zaudē 16 cilvēkus, kuru diagnoze ir bijusi vēzis. Proporcionāli tas ir vairāk nekā Igaunijā, tas ir vairāk arī nekā Lietuvā, un tas ir pārāk daudz. Jā, no vēža mirst, turklāt nereti pat ļoti strauji, un to zina katrs. Tāpēc šī diagnoze rada īpašu trauksmi - pacientos, tuviniekos, sabiedrībā. 
Pirmajā vēžu pacientu un ārstu forumā aicina paplašināt «zaļo koridoru»
Pirmo reizi kopīgā forumā piektdien pulcējās vēža pacienti, viņu tuvinieki, ārsti un par nozari atbildīgie. Foruma devīze: pret vēzi – kopā un bez bailēm. Pacienti skaidroja, kuri darbi jādara steidzamības kārtā – piemēram, atvērt vai paplašināt "zaļo koridoru" arī tiem onkoloģijas pacientiem, kuriem vēzis atgriežas. 
Pārbaudīties, nepārbaudīties? «Diagnoze vēzis» 5. dienasgrāmata
Sēžu Anglijas onkoloģes kabinetā cerībā, ka tūlīt mani nosūtīs uz datortomogrāfiju, taču daktere krata galvu. Kā tā? Nu, tur tāpat nevarēšot neko pateikt, un man jau redzama vēža tāpat pēc operācijas nebija. Bet kā tad viņa zina, ja pēc operācijas datortomogrāfiju netaisīja? Daktere tik parausta plecus un sola, ka skatīsies pēc trīs mēnešiem. Ja pēkšņi parādās kādi simptomi, tad lai nāku ātrāk. Kādi tieši simptomi? Nu, visādi...