Diagnoze vēzis
Diagnoze - vēzisLatvijā
Vēža operāciju kvalitāte būtiski atšķiras
Ministre aicina pacientus pašiem interesēties par to, kur kvalitāte ir labāka. Savukārt ārstus – ziņot par katru konkrēto gadījumu, kad pieļauta neprofesionalitāte operācijās
Austrumu slimnīcā onkologiem un pacientiem būs pieejams psihologa atbalsts
Rīgas Austrumu slimnīcas mediķiem, kuri ārstē vēža pacientus, plāno nodrošināt psihologa konsultācijas gan individuāli, gan veidojot atbalsta grupas. Ar šādu plānu klajā nākusi slimnīcas valde. Izdegušie mediķi pēdējās nedēļas laikā raksta atlūgumus, tāpēc nolemts onkologiem un ķīmijterapeitiem palīdzēt šādi. Īpaši tāpēc, ka pašiem psihologiem supervīzijas ir obligātas, bet ārstiem, kuri ar nāvi saskaras ikdienā, nav.
Daži ģimenes ārsti izceļas ar spēju «izķert» vēzi laikus
Pētot vēža izplatību Latvijā un iemeslus tā atklāšanai vēlīnā stadijā, iezīmējas būtiskā ģimenes ārstu loma. Tas ir pirmais speciālists, pie kā pacients vēršas ar savām sūdzībām. Ģimenes ārstu rīcība ir dažāda, bet vairāki no viņiem izceļas ar spēju pamanīt šo slimību agrīnā attīstības stadijā pacientiem biežāk nekā citi.
Krūts vēzis mantots no mammas. Zandas stāsts
Zandas Birzes mamma nomira no krūts vēža pirms četriem gadiem. Arī Zanda pirms gada nejauši sajuta mazu, cietu zirnīti. Tas bija vēzis, kuru mamogrāfija nebija noķērusi. Zinot risku, viņa regulāri pārbaudījās. 
Krūts vēzis - izplatītākais sievietēm
Diagnoze - ļaundabīgs krūts audzējs - 2017. gadā pirmoreiz tika uzstādīta 1133 sievietēm. 2017. gadā ar krūts ļaundabīgu audzēju pirmoreiz uzskaitē ņemti arī 10 vīrieši, no kuriem tajā pašā gada mira trīs, kā arī 2018. gadā nomira trīs vīrieši. Tie ir jaunākie pieejamie dati par šo vēža veidu Latvijā.