Diagnoze vēzis
Maksāsiet vairāk, tad aploksnes neņemsim! Vēzis un pateicības
Klusējot deva, klusējot pieņēma – daudzi pacienti norāda uz aizvien eksistējošo pateicību sistēmu onkoloģijā. Pateicību apmēri – no 300 līdz 500 eiro. Par kukuli likuma izpratnē gan visbiežāk to saukt nevar, ārstus var sodīt tikai slimnīcas. Savukārt paši ārsti aizkulisēs šo rīcību attaisno ar zemo algu līmeni. Bet – vai tā ir? Publicējam onkologu ienākumus 2019. gadā.     
7 neērti jautājumi par vēzi
Trīs sievietēm, kas slimojušas ar vēzi, projektā "Diagnoze - vēzis" uzdevām vairākus neērtus jautājumus. Jautājumi un atbildes palīdzēs gan līdzcilvēkiem, gan arī tiem, kas tagad saskaras ar šo slimību. 
Vai tu gribi zināt savus riskus nākotnē? Vēzis un ģenētika
Kāpēc vēzis ir tieši man? Šo jautājumu uzdod visi šīs slimības pacienti, un lielākoties atbilde nav zināma. Bet zinātne par ģenētiku jau daļēji uz to sāk atbildēt: vēzis var būt mantots. Vienas no visvairāk izpētītajām pašlaik ir BRCA gēna mutācijas, kas var ierosināt krūts un olnīcu vēzi un var tikt pārmantots. Un daudzas sievietes nonāk grūtas izvēles priekšā.
Noskaidro saslimstību un mirstību ar vēzi savā novadā!
Vēža saslimstības un mirstības kartē iespējams uzzināt datus par katru no 119 Latvijas pilsētās un novadiem. Dati pieejami par 2017. gadu, līdz ar to tie nesniedz priekšstatu par saslimstības un mirstības rādītājiem attiecīgajā novadā vai pilsētā ilgākā laika periodā.
Ierēdņi un ārsti domā par «zaļo koridoru» arī tiem, kam vēzis atgriezies
Viena no sapīgākajām problēmām tiem pacientiem, kuriem onkoloģiska saslimšana atgriežas, iespēja ātri saņem speciālista konsultāciju un izmeklējumus ir liegta. "Zaļais koridors", kā valsts nosaukusi īsceļu pie onkologiem, atkārtota vēža gadījumā nepienākas. Pacientiem izmeklējumus nākas gaidīt mēnešiem vai maksāt par tiem pašiem. Veselības ministrija sola šo netaisnību novērst pēc iespējas ātrāk, taču slimnīcās atzīst, ka ārstu un māsu trūkums nemaz neļauj "zaļā koridora" durvis vērt visiem.
«Diagnoze – vēzis»: Kā uzlabot ģimenes ārstu darbu?
Kā uzlabot ģimenes ārstu darbu, lai jau primārās veselības aprūpes līmenī iespējami biežāk pamanītu un atklātu vēzi tā agrīnajās stadijās? Pētījuma  “Diagnoze - vēzis” publikācijās jau stāstīts, cik atšķirīgi ir ģimenes ārstu panākumi vēža ''ķeršanā'' - kāda ārste no Liepājas to spējusi pamanīt 18 saviem pacientiem, cita 17, bet daudzi neatklāj nevienu.
Augstākā vēža saslimstība Latvijā – Kurzemē
Vidēji četri cilvēki katru dienu Kurzemē pirmoreiz saskaras ar diagnozi – vēzis, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati. Lai arī šis rādītājs nav augstākais valstī, jo, piemēram, Rīgā katru dienu vidēji 10 cilvēki uzzina, ka priekšā cīņa ar ļaundabīgu audzēju, Kurzemes reģions ir ar visaugstāko onkoloģisko saslimšanu gadījumu īpatsvaru uz 100 000 iedzīvotājiem.