Panorāma

Vēršanās pret čaulas kompānijām nedrīkst pāraugt raganu medībās

Panorāma

Francijai ir pierādījumi par ķīmisko ieroču lietošanu Sīrijā

Zolitūdes tiesā liecina «Vikom Industry»

Zolitūdes traģēdijas tiesā «Vikom industry» šefs neatceras, vai redzējis objektā darbu vadītāju

Turpinoties Zolitūdes traģēdijas krimināllietas iztiesāšanai, liecību sniedzis sabrukušā veikala "Maxima" metāla konstrukciju izgatavotājs SIA “Vikom industry”. Uzņēmuma bijušais valdes loceklis Andrejs Šveics tiesā liecināja, ka neatceras, vai uzņēmuma pilnvaroto darbu vadītāju Andreju Kuļešovu kaut reizi redzējis strādājam objektā Priedaines ielā 20.

Turpinoties Zolitūdes traģēdijas krimināllietas iztiesāšanai, liecību sniedzis sabrukušā veikala "Maxima" metāla konstrukciju izgatavotājs SIA “Vikom industry”. Uzņēmuma bijušais valdes loceklis Andrejs Šveics tiesā liecināja, ka neatceras, vai uzņēmuma pilnvaroto darbu vadītāju Andreju Kuļešovu kaut reizi redzējis strādājam objektā Priedaines ielā 20.

Sabrukušās "Maxima" būvinženiera Ivara Sergeta advokātam turpinot iztaujāt ēkas metāla konstrukciju ražotājus un uzstādītājus, trešdien, 11.aprīlī, uz sēdi ieradās jumta kopņu izgatavotāja SIA "Vikom industry" bijušais valdes loceklis Šveics. 

Tiesas sēdē Šveics liecināja, ka "Vikom industry" pilnvarotais darbu vadītājs objektā Priedaines 20 bijis būvinženieris Kuļešovs. Pats Kuļešovs otrdien, 10.aprīlī, tiesai liecināja, ka pie "Maxima" veikala būvniecības nekad nav strādājis un visi viņa paraksti būvdarbu žurnālos un citos dokumentos ir viltoti. Šveics, kurš pats no "Vikom industry" puses bija šī projekta vadītājs, uz jautājumu, vai Kuļešovu kaut reizi ir objektā redzējis, tiesai atbildēja, ka neatceras. Uzņēmuma bijušais valdes loceklis uz Latvijas Televīzijas jautājumiem atteicās atbildēt.

Arī šī sēde pagāja, lieciniekam ilgstoši pētot rasējumus teju tiesas galda izmērā, kā arī uz sienas projicējot dažādus dokumentus un salīdzinot uz tiem redzamos parakstus. Atklājās, ka "Vikom industry" brīdī, kad uzņēmums ar galveno būvnieku "Re&Re" slēdza līgumu par darbu veikšanu, nemaz nebija reģistrēts būvkomersantu reģistrā, kā arī citas nianses.

Tomēr par spīti galvenokārt apsūdzētā Sergeta advokāta, bet arī cietušo aizstāvju kritikai, "Vikom industry" pārstāvja uz apsūdzēto sola nav.

Parakstu viltošanas epizode jau pirmstiesas izmeklēšanas laikā tika izdalīta atsevišķā procesā, un pats viltotājs – ne no uzņēmuma vadības – atzinās un tika sodīts ar nepilnu 2000 eiro naudas sodu. 

"Tika vērtēti visi apstākļi, cik tas bija mūsu spēkos," norādīja prokurors Agris Skradailis, kārtējo reizi uzsverot –

valsts apsūdzības virzītājs vēl joprojām ir pārliecināts, ka uz apsūdzēto sola ir visi, kam tur jāatrodas. 

""Vikom"izstrādāja rasējumu detalizāciju. Ja uz šī rasējumu komplekta Sergets nebūtu uzlicis lielu un treknu parakstu, ka viņš to ir saskaņojis, viņš to ir redzējis un tas ir atbilstošs visam projektam, tad varētu arī vērtēt kaut ko citu," uzsvēra prokurors.

Tomēr Sergeta advokāts ar "Vikom industry" epizodi saistītos turpinās iztaujāt arī nākamajās tiesas sēdēs.

Maija otrajā nedēļā tiesa plāno uzklausīt "Maxima" pieteiktu ekspertu no Vācijas, un tad, ja vairāk jauni lūgumi, kā arī citi liecinieki nebūs pieteikti, vārds beidzot tiks dots apsūdzētajiem.

KONTEKSTS:

 Zolitūdes traģēdijas krimināllietas iztiesāšanā viens no ekspertiem tiesā norādīja – pārslodze bija tāda, ka jumts jebkurā gadījumā būtu iegruvis.

Lai skatītu apjomīgo lietu par Zolitūdes traģēdiju, kurā zem veikala "Maxima" iegruvušā jumta dzīvību zaudēja 54 cilvēki un vēl desmitiem tika ievainoti, tiesa uz pirmo sēdi sanāca 2015.gada 8.decembrī. Sākotnēji tiesā skatīti procesuāli jautājumi, bet pēc vairākiem mēnešiem sākta cietušo un liecinieku nopratināšana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti