Panorāma

"Maxima" valdes locekle 10 gadus pēc traģēdijas: Aizvien cenšamies nopelnīt Latvijas uzticību

Panorāma

Panorāma

Neprognozē Zolitūdes traģēdijas galīgās tiesu instances termiņu

Zolitūdes traģēdijas lietā neprognozē galīgās tiesu instances termiņu

Lai gan Augstākā tiesa Zolitūdes traģēdijas krimināllietas materiālus ir saņēmusi jau pirms diviem mēnešiem, šogad vēl netiks pieņemts lēmums uzsākt vai neuzsākt kasācijas tiesvedību. Tas tiek skaidrots ar lietas apjomu.

Augstākajā tiesā Zolitūdes traģēdijas lietas izskatīšana iedalīta tiesnesim Aivaram Uminskim. Ņemot vērā tās sarežģītību, uz laiku citas lietas viņam netiks piešķirtas. 

Uminskis ir referējošais tiesnesis, kuram lieta piešķirta pēc reģistrācijas numura rindas kārtībā. Savukārt pārējais tiesas sastāvs, kas strādās pie Zolitūdes traģēdijas lietas, vēl nav izlozēts. Tas notikšot, kad tiesnesis būs veicis sagatavošanās darbus un būs gatavs identificēt tiesību jautājumus. Parasti krimināllietās sagatavošanās ilgstot trīs mēnešus. 

"Šajā gadījumā lieta ir ļoti apjomīga, un sagatavošanās periods, visticamāk, būs vairāk nekā trīs mēneši, jo ir jāiepazīstas ar zemāku instanču tiesu spriedumiem, ir jāiepazīstas ar prokurora iesniegto kasācijas protestu un ar kasācijas sūdzībām, kādu šajā lietā ir 32," skaidroja Augstākās tiesas preses sekretāre Baiba Kataja.

Ar secināto referējošais tiesnesis iepazīstinās pārējo tiesas sastāvu, kas kopīgi lems, vai būtu ierosināma kasācijas tiesvedība. Augstākajā tiesā norāda – tas noteikti nenotiks šogad. 

"Manuprāt, 10 gadi ir milzīgs laiks. Mēs visi, kuri tic tiesiskumam, gribētu, lai 10 gadi būtu tas termiņš, kurā lietu var izskatīt līdz galējai instancei, bet, protams, ka konkrētajā lietā es nevaru tieši pateikt, kādēļ šobrīd vēl nav galīgā nolēmuma," atzina tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ("Jaunā Vienotība").

Augstākās tiesas pārstāvji atzina, ka pašlaik vēl nevar pateikt, kad varētu būt zināms Augstākās tiesas lēmums.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti