«Ziedot.lv» pērn vēža pacientiem izlietojis miljonu eiro

Labdarības organizācija "Ziedot.lv" pērn par Latvijas līdzcilvēku un uzņēmumu ziedojumiem sniegusi atbalstu 85 onkoloģiskajiem pacientiem 980 643 eiro apmērā, informēja "Ziedot.lv" komunikācijas vadītāja Ilze Ošāne.

Viņa norādīja, ka ik gadu labdarības organizācijā "Ziedot.lv" onkoloģiskie pacienti lūdz glābt dzīvību.

Pagājušajā gadā katru nedēļu "Ziedot.lv" saņēma 1–2 jaunus onkoloģisko pacientu iesniegumus, kur lūdz glābt viņu dzīvību.

"Tā ir dramatiska situācija, kad zāles un ārstniecība ir pieejama, bet naudas to apmaksai nav. Cik vērta var būt mūsu līdzcilvēku dzīvība? Vienam pacientam tie ir 7 tūkstoši, citam 40 tūkstoši, citam 128 tūkstoši eiro gadā. Tādu līdzekļu līdzcilvēkiem, kurus uz pauzes no darba un ikdienas gaitām ir uzlicis vēzis, nav," sacīja "Ziedot.lv" pārstāve. "Pacientu maksājumi par savu ārstēšanu nav adekvāti iedzīvotāju ienākumiem un dzīves līmenim. Cik Latvijā ir tādu iedzīvotāju, kuri spēj no savas ģimenes budžeta ik pēc 3 nedēļām par zālēm samaksāt 12 tūkstošus eiro?"

Latvijas ārsti atzinuši, ka onkoloģisko pacientu ārstēšana Latvijā atpaliek par vairākiem gadiem no citām Eiropas valstīm. To arī pierāda lielais pacientu skaits, kuri meklē ārstēšanas iespējas ārpus Latvijas.  Tajā pašā laikā ārsti atzinuši, ka onkoloģija kļūst par hronisku slimību un valstij būtu jādomā par kompensējamo medikamentu sarakstā iekļautiem jaunākās paaudzes medikamentiem plašākam diagnožu lokam.

Janvārī pie "Ziedot.lv" vērsušies jau 11 onkoloģiskie pacienti, viņu atbalstam nepieciešams 515 330,61 eiro.

Viņi ir jauni, profesionāli cilvēki, ar bērniem un ģimenēm. Viņi ir gatavi dzīvot, strādāt, maksāt valstij nodokļus. "Slimība nešķiro nevienu, ne ārstu, ne skolotāju, ne jauno tēti, ne vecmāmiņu! Mums ir svarīgs katrs Latvijas iedzīvotājs. Glābsim viņu dzīvību!" aicina "Ziedot.lv".

KONTEKSTS:

Latvijā ļaundabīgie audzēji ir otrs biežākais nāves cēlonis iedzīvotāju vidū, veidojot apmēram piekto daļu no visiem nāves cēloņiem. Ik gadu aptuveni 11 000 Latvijas iedzīvotāju tiek diagnosticēts ļaundabīgais audzējs, un aptuveni 6000 ik gadu nomirst ļaundabīgo audzēju dēļ. 

Onkoloģijas jomā visu ieceru īstenošanai šajā gadā vajadzīgi ap simts miljoni eiro, taču 2022. gada valsts budžetā onkoloģijai atvēlēta vien trešā daļa no nepieciešamā finansējuma – 30 miljoni eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti