Panorāma

Mārtiņš ar Covid-19 inficējās Spānijā

Panorāma

23.30 ienāk prāmis ar 476 baltiešiem

VM nosoda Ogres slimnīcas rīcību

Viņkele stingri nosoda Ogres slimnīcas «pašdarbību» ar Covid-19 eksprestestiem

Ogres slimnīcas valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs ceturtdien Ogres novada domes sēdē atskaitījies par pēdējo dienu saspringto darbu, arī par kādu smagā stāvoklī ievestu pacienti, kurai Ogrē veikta Covid-19 pārbaude un tā esot bijusi pozitīva.

Veikti nepieciešamie karantinēšanas pasākumi, sieviete pārvesta uz Infektoloģijas centru Rīgā, kur tomēr nav apstiprināta jaunā koronavīrusa klātesamība.

Veselības ministre Ilze Viņķele (“Attīstībai/Par!”), komentējot šo situāciju, norādīja uz Ogres slimnīcas pašdarbību un nepareizi veiktiem testiem, kas šajā situācijā ir absolūti nepieļaujami.  

SIA “Ogres rajona slimnīca” valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs klāstīja, ka slimnīca iepirka Covid-19 testus, vienai pacientei smagā stāvoklī tās izrādījās pozitīvs, viņi pieprasīja pacientes pārvešanu uz Infektoloģijas centru. Rīgā veiktās analīzes izrādījās negatīvas, bet paciente nomira.

Veselības ministre Ilze Viņķele stāstīja, ka Ogres slimnīcā “bija pilnīgi uz savu galvu izdomājuši Covid-19 testēt ar eksprestestiem, ko mūsu epidemiologi kategoriski neiesaka, jo tur ir smalkas metodes, kā šo vīrusa klātbūtni nosaka”.

“Viņi, notestējot vienu pacienti, izlēma nekonsultējoties, ka šis ir vīrusa pozitīvs gadījums un veda uz Infektoloģijas centru. Veicot testu, ko mēs atzīstam par drošu un uz ko balstās Covid-19 testēšana kopumā, izrādījās, ka paciente nav inficēta,” skaidroja Viņķele.  

“Manā ieskatā Ogres slimnīcas vadītājs ir atbildīgs par to, ka, izmantojot testu, kas nav akceptēts, viņi ir radījuši pietiekami lielu haosu, jo, labu gribot, šī pozitīvā eksprestesta rezultāta dēļ viņi bija karantīnējuši nodaļas un visu, kas no tā izriet,” sacīja ministre.  

“Līdz ar to vēlos gan iedzīvotājiem uzsvērt, gan vēlreiz atgādināt ārstniecības iestādēm, ka eksperimenti no katra slimnīcas vadītāja izpratnes par Covid-19 infekciju nav pieļaujami.

Šis, manuprāt, ir gadījums, kas spilgti apliecina, ka tāda pašdarbība nav pieļaujama, jo tai ir ļoti smagas sekas,” sacīja ministre.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti