Dienas ziņas

Jauns projekts bērniem ar uzvedības traucējumiem

Dienas ziņas

Sporta un interešu izglītības nodarbības – tikai individuāli

Skolēniem piegādā pārtikas pakas

Viduskurzemes skolas skolēniem attālināto mācību laikā Kuldīgas novadā pārtikas piegādi uztic uzņēmējiem

Šobrīd Pelču pagastā esošajā Viduskurzemes pamatskolā–attīstības centrā Covid-19 izplatīšanās dēļ mācības visiem notiek attālināti. Te mācās skolēni ar garīgās un fiziskās attīstības traucējumiem no dažādiem Latvijas novadiem. Lai nodrošinātu skolēniem valsts apmaksāto ēdināšanu, arī esot mājās, skola organizē pārtikas paku piegādi Kuldīgas novadā deklarētajiem bērniem, savukārt ar citām pašvaldībām par mērķdotācijas pārskaitīšanu tiek slēgti līgumi.   

Katrā pakā ir maize, sviests, siers, desa, cukurs, eļļa, olas, rīsi, makaroni, konservi un ievārījums – tā pamazām 10 eiro vērtībā tiek piepildītas pārtikas pakas, kas nonāks pie tiem Viduskurzemes pamatskolas–attīstības centra skolēniem, kas deklarēti Kuldīgas novadā, un domātas nedēļai.

Tā kā šobrīd skola Covid-19 dēļ ir slēgta, mācības notiek attālināti un skolas telpās neviens uzturēties nedrīkst, paku sagatavošanu un nogādāšanu skola uzticējusi uzņēmējiem.

“Klients iedod sarakstiņu, meklējam piegādātājus, meklējam preci, nav ik vienkārši, būsim palīdzējuši skolai un bērniem,” stāsta SIA “Eran” valdes locekle Inta Steika.

“Mēs jau redzam, ko bērni ēd tad, kad viņi ir pie mums skolā, un saprotam, kāda ir ikdiena, katram ir personīgā pieredze, lai ģimenei ir iespēja gatavot, lai ir pārtikusi, kad ir attālināts mācību process,” norāda Viduskuzemes pamatskolas–attīstības centra direktore Ināra Oļena.

Ričarda mamma kuldīdzniece Evija Manguža atzīst, ka pielāgojas apstākļiem. Brīdis, kad dēls pa dienu bija skolā, bija viņas laiks atelpai un dažādu darbu padarīšanai, bet arī par šo laiku, kad mācības ir attālināti, viņa nesūkstās, jo to izbauda kopā ar dēlu.

Tā kā viņam ir smagas veselības problēmas, tad pie mājām pievesta pārtikas paka reizi nedēļā ir liels atspaids.  

“Skolai liels paldies, ka atbalsta mūs, esmu priecīga,” saka Evija Manguža.

Viduskurzemes pamatskolā–attīstības centrā mācās 186 skolēni ar garīgās un fiziskās attīstības traucējumiem. Skola organizē paku piegādi Kuldīgas novada teritorijā, tās nonāk pie 73 bērniem. Pārējie izglītojamie ir no citiem novadiem, tālākie no Lielvārdes. Lai arī šie skolēni tiktu pie valsts budžeta mērķdotācijas ēdināšanas izdevumu segšanai, Kuldīgas novada dome ārkārtas sēdē lēma noslēgt līgumu ar tām pašvaldībām, kurās deklarēti šie bērni un pēc rēķina saņemšanas, pārskaitīt valsts budžeta mērķdotāciju. Katra pašvaldība lemj individuāli, kā to tālāk nogādāt saviem šīs skolas skolēniem.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt