Rīta Panorāma

Intervija ar Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieku Normundu Krapsis

Rīta Panorāma

"Vīgneru Ernesta institūts" aicina: "Stabat Mater" Rīgas Domā

Intervija ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni

Vējonis: Dienestā cīņai ar naudas atmazgāšanu vajadzīgs cits vadītājs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestā nepieciešams cits vadītājs, uzskata Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" prezidents teica, ka ilggadējais dienesta vadītājs Viesturs Burkāns ir labs speciālists, kurš pārzina jomu, tomēr, pēc Vējoņa domām, iestādē nepieciešamas jaunas vēsmas.

Vējonis skaidroja, ka, viņaprāt, jebkurā iestādē cilvēkam amatā nevajadzētu būt ļoti ilgstoši. Viņš piebilda, ka, iespējams, vajadzētu runāt par termiņa ierobežojumiem. "Ik pēc diviem termiņiem jāparādās jaunām vēsmām," minēja prezidents.

KONTEKSTS:

Pirmo reizi 20 gadu laikā uz Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta vadītāja amata vietu ir izsludināts konkurss. Kopš Kontroles dienesta izveidošanas to vada Burkāns, kurš arī piedalās no jauna izsludinātajā konkursā uz šo amatu.

Pašlaik komisija paziņojusi, ka izvērtējusi deviņu pretendentu atbilstību izvirzītajām kvalifikācijas, izglītības un profesionālās pieredzes prasībām, un tālāk vērtēs četrus pretendentus. Komisija neatklāj, vai pretendentu vidū ir Burkāns.

Īpaša uzmanība banku sektoram un naudas atmazgāšanas apkarošanai pievērsta pēc tam, kad februāra vidū ASV paziņoja par "ABLV Bank" iespējamu iesaisti naudas legalizēšanas shēmās. Pēc divām nedēļām bankas ārkārtas akcionāru pilnsapulce pieņēma lēmumu par pašlikvidāciju.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti