Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Polijas atver robežas ar ES valstīm

Aprūpes iestādēs samazina karantīnas ierobežojumus

Valmieras pansionāts mazina karantīnas ierobežojumus

Lai arī ārkārtējā situācija ir atcelta un ierobežojumi mīkstināti, karantīna joprojām ir noteikta sociālās aprūpes iestādēs. Tomēr arī tajās lēnām un pakāpeniski atgriežas ierastās ikdienas vēsmas. Tā arī Valmieras pansionāts no šīs nedēļas atsāk pieņemt sūtījumus klientiem, bet no nākamās nedēļas seniori uz neilgu brīdi varēs satikt savus tuviniekus.

Telefonzvani un vēstules – tikai tāda pēdējos mēnešos bija senioru saziņa ar saviem radiem, draugiem un paziņām.

Valmieras pansionāta iemītniece Gaida Ungure stāsta, ka tuviniekus ļoti gribētu satikt, bet tik drīz tas nebūs, jo tuvumā viņu tāpat nav. Patīkot pansionāta bibliotēka, var lasīt tieši to, ko vēlas. Tā kā viņa strādājusi par dziedāšanas un klavierskolotāju, laiku aizpilda, arī spēlējot klavieres.

“Man radi ir ļoti tālu. Austrālijā. Viņi taisās braukt novembrī. Bet man ir skolnieki - lieli un mazi, un paši jau ir vectētiņi. Viss tas kopā. Man ir ļoti daudz kontaktu,” stāsta seniore.

Pēdējie mēneši, kas aizvadīti karantīnā, Valmieras pansionātā bija saspringti un emocionāli. Tie gan arī ātri pagājuši, pat nemanot, vai vispār bija pavasaris, saka iestādes vadītāja. Būtībā tādā kā baiļu režīmā – jāgādā par klientu un darbinieku drošību, jāseko līdzi vadlīnijām un norādēm, bet tam pa vidu arī cilvēciskais faktors.

“Man to radinieku nav, tā kā es īpaši neizjūtu tādu vajadzību. Un man ir ļoti labi cilvēki apkārt. It sevišķi sociālais dienests. Tas jau mani apciemo katru dienu,” stāsta iemītniece Vija Melnalksne.

“Ir tie, kuri ļoti mīl iet ārā pastaigās. Pasākumi, veikala apmeklējumi. Un, kad to visu tādā liegumā, tādā kā cietuma režīmā, gribētos teikt, tad, protams, ar to nākas strādāt katru dienu. Pārrunas, sarunas, palīdzēt maksimāli atkal nodrošināt to sajūtu, lai viņš jūtas labi,” skaidro pansionāta sociālā darbiniece Lāsma Liepiņa.

Pansionāta “Valmiera” direktore Teiksma Taube apliecina, ka ļoti lielu darba daļu iznes sociālie darbinieki: “Ieiet istabās un runājas ar katru klientu. Pie tā darba, ko viņi jau ikdienā dara, kas nav viegls, ir grūts gan fiziski, gan emocionāli, tad šī emocionālā spriedze viņiem bija patiešām ļoti grūta.”

Arī tagad atslābt nedrīkst, bet karantīnu mīkstinošie noteikumi nu vismaz ļauj divas reizes nedēļā senioriem saņemt sūtījumu no saviem tuviniekiem. Paciņai jābūt tādā iepakojumā, lai var nodezinficēt. Pansionāta klienti to saņem tikai pēc diennakts.

Tagad tiek prātots, kā līdz ar nākamo nedēļu, ievērojot visus piesardzības pasākumus, sākt organizēt arī klātienes tikšanās ar tuviniekiem.

Valmieras pansionātā arī atkāj, ka Covid-19 laiks saliedējis pašas aprūpes iestādes, jo tik bieži kā šobrīd savā starpā nesazinājās. Tagad dalās pieredzē, kā izpildīt visas prasības, arī morāli cita citu stiprina.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti