Rīta Panorāma

Intervija ar Mārtiņu Kaprānu

Rīta Panorāma

Mencendorfa namā eksponēta liela vaska figūru kolekcija

Intervija ar Ventu Armandu Kraukli

Valkas mērs: Teritoriālā reforma Saeimā var piedzīvot izmaiņas

Administratīvi teritoriālā reforma Saeimā var piedzīvot izmaiņas, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja Valkas pašvaldības vadītājs Vents Armands Krauklis ("Vidzemes partija").

Viņš norādīja, ka valdošās koalīcijas partneriem jau tagad pret vienu otru pašvaldību ir īpašas prasības un, velkot garumā diskusijas par reformu, jaunais teritoriālais iedalījums var tikt "samīcīts kā desmit gadus atpakaļ". "Saeimā var būt izmaiņas. Zemdegās jūt, ka ir dažādas prasības un idejas. Tas ir dabīgs process, ka Saeimas deputāts grib būt populārs. Cilvēkam mainīt ieradumus nav nemaz tik viegli," pauda Krauklis.

Valkas mērs atzina, ka nevienam cilvēkam nepatīk ierastās situācijas izmaiņas, bet daudzi pašvaldību darbinieki ir nobažījušies par to, kas ar viņiem būs. "Cilvēcīgi to var saprast. Objektīvi spriežot - lielākas un jaudīgākas pašvaldības ir labi," teica Armands Krauklis. Jautāts par Valkas noskaņojumu attiecībā uz reformu, viņš norādīja, ka pašvaldība ir iemācījusies izmantot Igaunijas tuvumu. "Igauņiem tagad patīk investēt un iepirkties. Diemžēl izmantot arī latviešus kā darbaspēku," pauda mērs.

KONTEKSTS:

Administratīvi teritoriālā reforma ir viena no Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") vadītās valdības prioritātēm. Saeima martā akceptēja reformas turpināšanu. Pašvaldības veidos ap lielākām pilsētām un attīstības centriem.

Sākotnēji administratīvi teritoriālajā reformā pašvaldību skaitu bija plānots samazināt no 119 līdz 35, kuru funkcijas nemainīs. Vēlāk izvēlējās izveidot vēl vienu jaunu - Ulbrokas novadu,  bet pēc diskusijām koalīcija vienojās arī saglabāt Liepāju, Daugavpili un Rēzekni kā atsevišķas pašvaldības.  Tāpat bet bez lauku teritorijām plānots atstāt arī Rīgu un Jūrmalu.

Likumus reformas īstenošanai grib pieņemt līdz 2020. gada maijam, pirms nākamajām pašvaldību vēlēšanām. Šonedēļ valdība vienojās par 34 novadu piecu republikas pilsētu izveidošanu. Arī Saeimā gaidāmas plašas diskusijas par reformu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti