Vairāki ministri gatavi vakcinēties pret Covid-19, lai rādītu piemēru sabiedrībai 

Vairāki valdības pārstāvji atzinuši, ka ir gatavi pirmie saņemt vakcīnu pret Covid-19, lai rādītu piemēru sabiedrībai, vienlaikus norādot, ka svarīgāk vakcinēt prioritārās grupas. Šādu viedokli pirmdien pauda valdības pārstāvji attālinātā preses konferencē pēc valdību veidojošo partiju sadarbības sanāksmes.

Valdības vadītājs Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) līdzīgi kā veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!”) un tieslietu ministrs Jānis Bordāns (Jaunā konservatīvā partija) pauda nostāju, ka politiķiem jārāda sabiedrībai piemērs visos jautājumos, bet it īpaši saistībā ar Covid-19 vakcināciju. Valdības pārstāvji norādīja, ka būtu gatavi saņemt vakcīnu paši pirmie, lai demonstrētu sabiedrībai tās nepieciešamību, kā arī drošumu. 

Vienlaikus politiķi skaidroja, ka pandēmijas apstākļos nozīmīgāk ir sākumā vakcinēt prioritārās sabiedrības grupas un vakcinēt mediķus. 

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (“KPV LV”) uzsvēra, ka svarīgi novērst dezinformāciju sociālajos tīklos par to, ka vakcinācija būs obligāta, kā arī par to, ka nevakcinējoties cilvēki būs spiesti zaudēt darbu. Valdība vairākkārt uzsvērusi, ka vakcinācija pret Covid-19 nebūs obligāta.

Iepriekš gatavību vakcinēties publiski pauda arī Valsts prezidents Egils Levits.

Savukārt veselības ministrs minēja, ka

vakcinēšanas tempa paātrināšanas nolūkos ministrija cer ieviest pašatteikšanos principu.

Tas visiem mediķiem sniegs iespēju un laiku vakcinēties, taču mediķi varēs atteikties, ja tā vēlēsies. 

KONTEKSTS:

Latvija līdz šim saņēmusi trīs Covid-19 vakcīnu kravas – pirmajās divās piegādēs saņemtas 23 400 vakcīnu devas, bet trešajā - vēl 6800 devas. Šīs ir “Pfizer” un “BioNTech” izstrādātās vakcīnas, bet no 11. janvāra Latvijā varētu būt pieejama arī "Moderna" izstrādātā vakcīna, kas apstiprināta izmantošanai Eiropas Savienībā.

“Covid-19: Vakcinācijas stratēģijas ieviešanas plāns” prognozē, ka Latvijas veselības aprūpes sistēmai ir iespējas nedēļas laikā vakcinēt līdz pat 75 tūkstošiem cilvēku. Vakcinācijas plānā kā iespējamā kapacitāte vienā nedēļā valsts un pašvaldību slimnīcās ir ierakstīta divdesmit tūkstoši vakcināciju. Privātos veselības centros – 25 600 vakcināciju, pašvaldību ambulancēs – piectūkstoš, bet ģimenes ārstu praksēs – 25 tūkstoši. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti