Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Rīgā remontdarbu laikā konstatē draudus dzīvībai

Sauszemes robežu pārbauda izlases kārtībā

Uz sauszemes robežas obligātā Covid-19 testa esamību ieceļotājiem pārbauda izlases kārtībā

Riski Covid-19 atvest ar lidmašīnu šobrīd ir daudz mazāki, nekā ievest pa sauszemi, norāda gan Valsts policija, gan Civilās aviācijas aģentūra, uzsverot, ka gaisa satiksmes pasažieru epidemioloģiskās drošības prasības šobrīd ir ļoti stingras. Lai gan negatīvs Covid-19 tests jāuzrāda, arī ierodoties pa sauszemi, robežu šķērsotājus pārbauda izlases kārtībā.   

ĪSUMĀ:

  • Ar lidmašīnām ieceļojošus pārbauda visus, pārkāpumi neesot konstatēti.
  • Uz sauszemes robežām obligātā Covid-19 testa esamību pārbauda izlases kārtībā.
  • Uz sauszemes robežas kopš janvāra pārbaudīja 96 950 cilvēkus, 1442 nebija “Covidpass.lv” anketas.
  • Cik liels iebraukušo īpatsvars pārbaudīts, datu nav.
  • Policijai šobrīd jāuzrauga, kā pašizolāciju ievēro 22 000 ieceļotāji.

 

Lai gan brīdī, kad Latvija atļāva lidojumus uz un no trešajām valstīm, sociālo tīklu vietnēs sāka aktīvāk rosīties gan ceļojumu organizētāji, gan ceļotgribētāji, vismaz pagaidām neviens čartera reiss no Rīgas nav devies ne uz Ēģipti, ne Turciju, ne kādu citu no atpūtnieku galamērķiem trešajās valstīs.

Civilās aviācijas aģentūra (CAA) gan piebilst, ka tādi tiek organizēti.

“Šobrīd kopš 17. marta, kad ir atvērti lidojumi ar trešajām valstīm, Rīgā ir ielidojuši divi reisi, kas ir regulāri pasažieru reisi no Kijevas, kā arī ir biznesa aviācijas reisi, un nevienā no šiem gadījumiem nav konstatēts, ka persona ir saslimusi,” informēja CAA  ārkārtas situāciju un komunikācijas vadītājs Aivis Vincevs.

Civilās aviācijas aģentūra norāda, ka prasības ir stingras, bez negatīva Covid-19 testa iekāpt lidmašīnā nav iespējams. Pārbaudot prasību ievērošanu, pārkāpumi neesot konstatēti.

Trešo valstu pasažieru skaits šobrīd esot neliels, ar tendenci samazināties un secināts, ka cilvēki pārsvarā pārvietojas nozīmīgu iemeslu dēļ. Savukārt tie, kas līdz šim devās atpūtas braucienos, laikā, kad lidojumi uz trešajām valstīm no Latvijas bija liegti, izmantoja tuvāko kaimiņvalstu lidostas un Latvijas robežu šķērsoja pa sauszemi.

Tā savukārt tiek pārbaudīta izlases kārtā. Kopš 1. janvāra pārbaudīti nepilni 100 000 ieceļojušo privātpersonu.

“96 950 cilvēkiem iekšējo robežu tuvumā ir pārbaudītas elektronisko apliecinājumu anketas, un no tiem 1442 anketas nav bijušas,” informēja Valsts robežsardzes pārstāve Kristīne Pētersone.

“Sauszemes robežu šķērso arī kravas transports, kas nav mūsu fokusa grupa, [..] starptautiskā autobusu satiksme, bet, ja runājam par profesionāliem pārvadātājiem, šī QR koda esamība ir uz pārvadātāju pleciem,” piebilda Pētersone.

Cik liels iebraukušo īpatsvars pārbaudīts, datu nav.

To, vai ieceļojušais ievēro pašizolāciju, pārbauda Valsts policija kopā ar vietējo pašvaldības policiju. Tieši šobrīd policijai jāuzrauga vairāk nekā 22 000 cilvēku, kas ieceļojot aizpildījuši elektronisko apliecinājumu.

“Simtprocentīgi katru personu, kurai jābūt pašizolācijā, nevar izkontrolēt, būsim reālisti,” atzina Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

“Jāpiekrīt tam, ka tiem, kas ierodas ar gaisa satiksmi, šobrīd tā kontrole un prasības ir diezgan augstas un riski varētu būt mazāki nekā tiem, kas ieceļo pa sauszemi, jo skaidrs, ka robežkontrole nav atjaunota,” sacīja Krapsis.

Valsts policija norādīja, ka šis pienākums jāapvieno kopā ar visām pārējām policijas funkcijām, tāpēc ar ieceļotājiem lielākoties sazinās telefoniski. Kopš ārkārtējās situācijas sākuma policija klātienē pašizolācijas ievērošanu pārbaudījusi nepilnus trīsdesmit tūkstošus reižu, kā arī reaģējusi uz ziņām, ko saņēmusi no kaimiņiem.  

KONTEKSTS:

Kopš 15. janvāra, lai ieceļotu Latvijā, ir nepieciešams apliecinājums par negatīvu Covid-19 testu un par to ir jābūt atzīmei aizpildītajā “Covidpass.lv” anketā. Tests jāveic ne agrāk kā 72 stundas pirms iekāpšanas pārvadātāja transportlīdzeklī vai pirms Latvijas robežas šķērsošanas individuāli, piemēram, ar privāto autotransportu. 

Personām, kas izslimojušas Covid-19, lai ieceļotu Latvijā, ir jāuzrāda ārsta izziņa, kas apliecina, ka persona nav infekcioza.

Pēc ieceļošanas no ārvalstīm ar augstu inficēšanās risku ir jāievēro 10 dienu pašizolācija, kā arī citas Slimības profilakses un kontroles centra epidemioloģiskās drošības norādes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt