Ieceļotājiem Latvijā jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests. Kādi ir izņēmumi?

No 15. janvāra ieceļošanai Latvijā būs jāuzrāda negatīvs Covid-19 testa rezultāts. Vienlaikus ir paredzēti izņēmumi, kuriem šāds tests nebūs jāuzrāda, tostarp cilvēki, kas saņēmuši nepieciešamās Covid-19 vakcīnas devas, informēja Satiksmes ministrija.

Pieprasot ieceļotājiem uzrādīt Covid-19 testa rezultātu, vienlaikus tiek atļauta kontrolēta un izsekojama pārvietošanās, tādējādi dodot iespēju ceļot tiem, kam tas nepieciešams tikai būtisku iemeslu dēļ vai darba pienākumu veikšanai, piemēram, komercpārvadātājiem. Par negatīvu Covid-19 testu jābūt atzīmei aizpildītajā “covidpass.lv” anketā.

Lai ieceļotu Latvijā ar starptautisko pasažieru pārvadātāju, piemēram, lidmašīnu, būs jāuzrāda negatīvs Covid-19 testa rezultāts. Savukārt, ja persona nav infekcioza, tad būs jāuzrāda ārsta izziņa, izziņa par antivielu esamību vai cits medicīnisks dokuments, kas to apliecina.

  • Covid-19 tests ir jāveic ne agrāk kā 72 stundas pirms iekāpšanas pārvadātāja transportlīdzeklī, piemēram, lidmašīnā, vai šķērsojot Latvijas robežu individuāli, piemēram, ar savu automašīnu;
  • testam ir jābūt atzītam valstī, no kuras persona izceļo;
  • tas ir jāuzrāda drukātā veidā vai elektroniski (personas viedierīcē) pārvadātājam, piemēram, lidsabiedrībai, pretējā gadījumā personai tiks atteikta iekāpšana;
  • testa rezultāts vai izziņa var būt angļu, franču, vācu, krievu valodā vai pārvadātāja pakalpojumu izmantošanas gadījumā arī tās valsts valodā, no kuras persona ceļo uz Latviju. Ja apliecinājumu uzrāda Valsts robežsardzei vai Valsts policijai, iebraucot Latvijā no Igaunijas un Lietuvas, tas var būt arī lietuviešu vai igauņu valodā.

Nemainīgs paliek nosacījums, ka pēc ieceļošanas no ārvalstīm ir noteikta 10 dienu pašizolācija.

Nodrošinot stingru epidemioloģisko drošības kontroli, starptautiskie pasažieru pārvadājumi atļauti uz un no Eiropas Savienības (ES) valstīm un Eiropas Ekonomiskās zonas robežās, kā arī uz un no Šveices un Apvienotās Karalistes.

Arī tiem, kuri plāno caur Latviju doties tranzītā uz citu valsti, ir jābūt apliecinājumam par negatīvu Covid-19 testa rezultātu, kas atzīmēta “covidpass.lv” anketā.

Komercpārvadātājiem tiek nodrošināta iespēja turpināt uzņēmējdarbību jau spēkā esošā regulējuma ietvaros, un komercpārvadātāju darbiniekiem, ieceļojot Latvijā, negatīvs Covid-19 tests nav jāuzrāda. Tas attiecas uz transporta un pasažieru pārvadājumu pakalpojumu sniedzēja, tai skaitā kurjerpasta darbiniekiem un pasažieru, kravas vai tehnisko reisu apkalpes locekļiem, kuri Latvijas robežu šķērsos, pildot darba pienākumus, tranzītā uz citu valsti vai, lai nokļūtu savā darbavietā vai atgrieztos no tās. Minētajiem darbiniekiem, šķērsojot Latvijas robežu vai pirms iekāpšanas pārvadātāja transportlīdzeklī, piemēram, lidmašīnā, būs jāuzrāda noteiktas formas apliecinājums – Eiropas Komisijas izstrādātā “Starptautisko pārvadājumu nozares darbinieka forma”.

Tāpat papildu drošības pasākumi neattieksies uz jūrniekiem, kuriem jānokļūst savā darbavietā uz kuģa vai nepieciešams atgriezties no tā, nodrošinot piegādes ķēžu nepārtrauktību.

Ir noteiktas personu grupas, kurām ieceļojot Latvijā nav jāveic Covid-19 tests:

  • bērniem līdz 11 gadu vecumam;
  • personām, kas saņēmušas nepieciešamās Covid-19 vakcīnas devas;
  • delegācijām, diplomātiem un viņu ģimenes locekļiem, diplomātiskajiem kurjeriem;
  • gaisa kuģu pasažieriem, kuri Latvijā atrodas tranzītā un nepamet lidlauka kontrolējamo zonu (lidostas termināla “sterilo zonu”);
  • pierobežas iedzīvotājiem, kuriem ikdienā nepieciešams šķērsot robežu darba, izglītības u.c. vajadzību dēļ un kuri var uzrādīt apliecinājumu par nodarbinātību vai izglītību. Tas, piemēram, tieši attiektos uz Valkas un Valgas iedzīvotājiem, kuri ikdienas vajadzību dēļ regulāri šķērso Latvijas–Igaunijas robežu;

Latvijas valstspiederīgie, kuriem Covid-19 tests ir pozitīvs, varēs Latvijā atgriezties ar privāto autotransportu. Šīm personām tiek noteikta karantīna.

Tāpat Satiksmes ministrija aicina izvērtēt nepieciešamību ceļot, kā arī rūpīgi iepazīties ar citu valstu noteiktajiem drošības pasākumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt