Panorāma

Aptauja: 29% rīdzinieku gribētu dzīvot citur Latvijā

Panorāma

Par FM piedāvājumu nodokļu izmaiņām pretrunīgi viedokļi

Uz Covid-19 testu jāgaida rindā

Uz Covid-19 testu jāgaida rindā

Šobrīd ikvienam ir iespēja veikt valsts apmaksātu Covid-19 testu arī tad, ja nav saslimšanas simptomu. To var izdarīt pavisam vienkārši – piezvanot pa tālruni 8303. Lai arī Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) mājaslapā solīts, ka testu vismaz Rīgā veiks 24 stundu laikā, realitātē rinda var arī ieilgt.

Šobrīd situācija pasaulē ir tāda, ka jebkuras iesnas vai klepus liek aizdomāties par to, vai tik gadījumā tas nav Covid-19? Lai bažas kliedētu, ikviens var veikt valsts apmaksātu Covid-19 testu, ko veic 17 speciālajos analīžu veikšanas punktos. Trīs no tiem atrodas Rīgā, bet pārējie –lielākajās Latvijas pilsētās. Tāpat analīzes veicamas lielākajās laboratorijās – Centrālās un Gulbja laboratorijas filiālēs, kā arī slimnīcās.

Nevienā no testu veikšanas vietām nav paredzēta iespēja ienākt tieši no ielas. Visur obligāts nosacījums ir iepriekšēja pieteikšanās.

Lai pieteiktos, ģimenes ārsta nosūtījums nav nepieciešams. Tomēr arī tajos gadījumos, kad pieteikšanās notiek ar ģimenes ārsta ziņu jeb nosūtījumu, patiesībā pacients pats zvana uz 8303, sakot iemeslu un to, ka viņam ir šis nosūtījums, ko var pārbaudīt e-veselībā. 

"Rinda veidojas šādi. Pacients var pierakstīties pats, piezvanot pa tālruni 8303, kā arī pacientu var pierakstīt ģimenes ārsts, arī zvanot uz 8303 vai citu norādīto telefonu," skaidroja SIA "Centrālā laboratorija" vadītāja Jana Osīte.

Tomēr, tā kā katru dienu ir paredzēts laiks steidzamiem testēšanas gadījumiem, pacients bez simptomiem diez vai tiks uz testu uzreiz.

Tā teikt, priekšroka rindā ir pacientiem, kam ieplānota operācija, pirms kuras ne agrāk kā 48 stundu laikā obligāti veicams Covid-19 tests. Otrs iemesls, kas veido rindu, ir atrašanās vieta – testēšanas vietu izvēlas pēc iespējas tuvāk pacienta dzīvesvietai.

"Var būt gaidīšanas laiks saistīts ar brīvdienām, jo brīvdienās pieņemšanas vieta šobrīd ir tikai Rīgā. Runājot par svētdienu. Ja pacients ir rajonā dzīvojošs, tad diemžēl ir tā, ka rajonos mēs nestrādājam brīvdienās," piebilda Osīte.

Šajos gadījumos – ja noteikti tests veicams svētdienā – iespējams atbraukt un to izdarīt Rīgā. Pieteikties uz testēšanu var visās dienās – darba dienās tālrunis darbojas darba laikā, bet brīvdienās – no rītiem. Ja cilvēkam nav saslimšanas simptomu, uz testēšanas vietu var ierasties ar velosipēdu, kājām vai, lietojot masku, arī ar sabiedrisko transportu. Savukārt, ja cilvēkam ir saslimšanas simptomi, vispirms tomēr mediķi iesaka sazināties ar ģimenes ārstu, kurš konsultēs arī par nepieciešamo ārstēšanu, ne tikai nosūtīs uz Covid-19 testu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt