Panorāma

ASV sankcijas aptur «Nord Stream 2»

Panorāma

Egļu sēklu plantācijās ievāc čiekuru ražu

Virpuļviesuļa nopostītās ēkas atjaunotas

Tumes pagastā virpuļviesuļa nopostītās ēkas ir atjaunotas

Šogad Tukuma novada Tumes pagasta “Alpukalnu” saimnieki piedzīvoja to, ko bija redzējuši tikai filmās. Virpuļviesulis gaisā pacēla viņu kūti, pilnīgi to iznīcinot, kā arī sabojāja vairākas citas ēkas un izpostīja bērzu birzi. Tagad lielākā daļa no ēkām ir atjaunotas, un saimnieki saka paldies visiem tiem, kas palīdzēja to izdarīt.        

“Alpukalnu” mājas atrodas kalna galā. Vējš te gar ausīm svilpo gandrīz visu laiku. Pie stiprākām vēja brāzmām saimnieki ir pieraduši, bet neko tādu iepriekš nebija piedzīvojuši.

Saimnieks Ainārs Celms brauca uz mājām, kad viņu pārsteidza virpuļviesulis. Sēžot automašīnā redzēja, kā gaisā paceļas kūts, lūst koki un lido šīfera gabali.  

Virpuļviesulis pilnībā nopostīja kūti, krietni papostīja trīs garāžas, pirti, klēti, malkas šķūni, norāva jumtus. Krietni ''izravēja'' arī tuvējo bērzu birzi.

Pusgada laikā lielākā daļa no postījumiem novērsti. Palīgā nākuši kaimiņi, draugi un paziņas.

Ar vietējo uzņēmēju palīdzību tagad arī elektrības kabeļi atrodas zem zemes.

Zem kūts drupām palika arī lielākā daļa no vistām, bet gailis – kā par brīnumu – izdzīvoja. Izdzīvojušais gailis tagad mīt kaimiņu sētā, kur uzmana vistas.   

Pavasarī “Alpukalnu” saimnieki cer atjaunot arī kūti, taču tam vajadzīgas lielākās investīcijas. Arī tagad bez kredītiem neiztika.

Pašvaldība palīdzību esot atteikusi, jo neesot tieši skartas dzīvojamās ēkas, stāstīja saimnieki. Jautāti, vai tagad kaut kā īpaši sargājoties no lielām vēja brāzmām, saimnieki smejas, ka visu jau piesiet nevarot.  

Ainārs Celms saka milzīgu paldies visiem tiem, kas palīdzēja novērst vētras postījumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt