Ārpus Rīgas

Daugavpils novada Vaboles vidussskola caur remontu cer uz izdzīvošanu

Ārpus Rīgas

Liepājas SEZ nodrošina pievilcīgu ražošanas vidi 41 uzņēmumam

Ivonna Plaude par Brīvības laukuma rekonstrukciju Tukumā

Tukumā plāno rekonstruēt centrālo laukumu, bet nepadomā par satiksmes organizāciju

Tukuma pašvaldības iecere par vērienīgu centrālā Brīvības laukuma rekonstrukciju pozitīvu emociju vietā izraisījusi sašutumu, jo projekts paredz slēgt ielu un apgrūtinās piebraukšanu pie laukuma, bet alternatīvas satiksmes organizācijai nav piedāvātas, Latvijas Radio pastāstīja laikraksta “Neatkarīgās Tukuma Ziņas” redaktore Ivonna Plaude.

Brīvības laukuma rekonstrukcija paredz slēgt ielu pie īpašumiem Brīvības laukumā 10 un 11 caurbraukšanai un arī pamatīgi ierobežot stāvvietu skaitu pie laukuma.

Lai gan apspriešanā iedzīvotājiem prezentētā vīzija ir skaista un vērienīga, iedzīvotāji ir neizpratnē par to, kā būs organizēta satiksme pie laukuma, jo par to nav domāts, stāstīja Plaude.

Satraukumu pauda policijas pārstāvji, jo policijas iecirknis atrodas laukuma malā. Policijai ir vismaz 20 transportlīdzekļi, bet jaunajā projektā paredzēta stāvvieta vien trīs mašīnām. Turklāt tieši pie policijas iecirkņa paredzēts bērnu rotaļu laukums, kas, iespējams, nav labākais risinājums.   

Savukārt uzņēmēji satraukušies, ka stāvvietu trūkums mazinās klientu plūsmu laukumā esošajiem veikaliem un kafejnīcām.

Bet pašvaldība pagaidām nav noskaņota uz diskusijām, stāstīja Plaude. Tiesa, projekta realizācijai arī nav finansējuma, tāpēc iedzīvotāji vēl cer uz dialogu.

 “Neatkarīgās Tukuma Ziņas” vēstīja, ka Tukuma domes Satiksmes organizācijas un kustības drošības komisija bija iecerējusi ielu pie īpašumiem Brīvības laukums 10 un 11 caurbraukšanai slēgt, lai atvieglotu piekļuvi Dzimtsarakstu nodaļai, tā vietā satiksmei atverot gadiem ilgi slēgto ielas posmu pie «Citadeles» bankas un puķu kioska.

Laikraksts norādīja, ka “diemžēl tas izrādījies kārtējais ”kabinetu lēmums” – pirms tam neviens pat nebija pacenties tos, ko lēmums ietekmēs vistiešāk, informēt”.

Tikmēr Tukuma Uzņēmēju kluba vadītājs Māris Birzulis aicināja Brīvības laukuma apkārtnē strādājošos uzņēmējus apspriest gaidāmās transporta kustības izmaiņas ap šo laukumu, lai varētu sagatavot priekšlikumus Uzņēmēju konsultatīvajai padomei, kuras darba kārtībā šis jautājums arī bija iekļauts, vēstīja laikraksts. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt