Tiesai nodod lietu par uzbrukumu jaunietim ar Ukrainas karogu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Prokuratūra tiesai nosūtījusi tā dēvēto Ukrainas karoga lietu, kurā apsūdzēts vīrietis par uzbrukumu un  miesas bojājumu nodarīšanu jaunietim ar Ukrainas karogu, informēja prokuratūrā.

2022. gada maija izskaņā apsūdzētais, nacionālu motīvu un huligānisku tieksmju vadīts, bezkaunīgi un klaji aizskaroši uzbruka jaunietim, kuram ap pleciem bija aplikts Ukrainas karogs, nodarot viņam maznozīmīgus miesas bojājumus. Apsūdzētais, atrodoties sabiedriskā vietā, tas ir, uz ielas, vismaz piecu personu klātbūtnē, ignorējot vispārpieņemtās uzvedības normas, apzināti pauda cinisku jaunieša interešu, tas ir, atbalsta izrādīšanu Ukrainai, nonievāšanu. Pēc šo darbību veikšanas apsūdzētais no notikuma vietas aizbrauca.

Apsūdzētais, apzinoties savas rīcības prettiesiskumu, atrodoties publiskā vietā, rupji pārkāpa sabiedrisko kārtību, aizskāra personas tiesības brīvi paust savu viedokli, klaji ignorēja sabiedrībā vispārpieņemtās uzvedības normas, kas deklarē atbalstu Ukrainai un nosoda Krievijas agresiju, tādējādi viņš izrādīja acīmredzamu necieņu pret sabiedrību, norādīja prokuratūrā.

Cietušais pieteica mantiskā un morālā kaitējuma kompensāciju 6034,55 eiro apmērā, ko apsūdzētais ir atlīdzinājis pilnā apmērā.    

Par šo noziedzīgo nodarījumu  var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, probācijas uzraudzību, sabiedrisko darbu vai naudas sodu.

Lieta izskatīšanai nodota Rīgas pilsētas tiesai.

KONTEKSTS:

Maijā Rīgā notika pasākums "Par atbrīvošanos no padomju mantojuma", kurā, pēc Valsts policijas aplēsēm, bija pulcējušies aptuveni 5000 cilvēku. Vēlāk tika atklāts, ka pēc pasākuma kāds vīrietis uzbrucis jaunietim, kuram uz pleciem bija Ukrainas karogs. Vīrietis tika aizturēts, bet vēlāk viņu atbrīvoja. Tika ziņots, ka vīrieša dzīvesbiedre ir policiste, kura incidenta laikā bija klāt, bet neko nedarīja.

Pēcāk vīrietim piemēroja 200 piespiedu darba stundas. Viņš samaksāja visu prasīto morālo kompensāciju, bet cietušā advokāts uzsvēra, ka tikai reāls cietumsods mainīs izpratni par šādiem noziegumiem un prokurores lēmumu pārsūdzēja. Vēlāk attiecīgais prokurora priekšraksts par sodu – 200 stundām sabiedriski derīgā darbā – tika atcelts un kriminālprocess atjaunots.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti