Strīds par JRT rekonstrukciju: VNĪ piekrīt tikties ar būvniekiem

Atsaucoties kultūras un ekonomikas ministru aicinājumam,  “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) nākamnedēļ,  22. augustā, tiksies ar “RERE Būve 1”, ar kuru VNĪ pastāv strīds par Jaunā Rīgas teātra (JRT) rekonstrukcijas projektu.

VNĪ paziņojumā medijiem norādīja, ka lēmums par līguma laušanu ar “RERE Būve 1” par JRT projektu “ir izsvērts un tika pieņemts, izvērtējot gan juridiskos, gan tehniskos un finansiālos riskus”, tāpēc tikšanās laikā VNĪ sagaida no “RERE Būve 1” pamatotus argumentus un konstruktīvu sarunu.

VNĪ norādīja, ka kopš pāļu urbšanas darbu apturēšanas pērn 22. novembrī  ar “RERE Būve 1”  tālāka risinājuma kopīgai rašanai ir notikušas 23 projekta būvsapulces, 6 vadības  sapulces, kā arī notikusi nepārtraukta saziņa dokumentu formātā, kas līdz šim nav nesusi rezultātu. Tāpat 31. maijā VNĪ izteica brīdinājumu un deva iespēju būvniekiem novērst līguma pārkāpumus.

 “Pie sarunu galda esam jau bijuši vairāk nekā pusgadu, meklējot konstruktīvas sadarbības ar “RERE Būve 1” iespēju.  Vai šīs sarunas atšķirsies no iepriekšējām,  šobrīd grūti spriest.  Līdz sarunām turpināsim VNĪ uzsāktās darbības, lai varam sekmīgi turpināt projekta īstenošanu. Mūsu mērķis nemainīgs - pabeigt JRT rekonstrukciju, lai teātris savā mājvietā var atgriezties 2022. gadā ,” norādīja VNĪ valdes priekšsēdētājs Andris Vārna.

KONTEKSTS:

Aptuveni 20 miljonu eiro vērto līgumu par Jaunā Rīgas teātra atjaunošanu “Valsts nekustamie īpašumi” ar “RERE būve 1” noslēdza pirms gada. Darbi objektā ir apturēti kopš novembra beigām, kad būvnieki pamanīja bojājumus blakus ēkās.

Jūlija beigās VNĪ paziņoja, ka lauzīs līgumu ar JRT būvnieku un meklēs jaunu būvnieku, kā arī prasa piedzīt līgumsodu gandrīz 210 000 eiro. Uzņēmuma darbā konstatēti pārkāpumi kvalitatīvā būvniecībā un termiņu neievērošana. Savukārt būvniecības uzņēmums norādīja, ka tiekot vainots par kļūdām tehniskajā projektā, ko izstrādājis "Zaigas Gailes birojs un partneri", savus pārkāpumus noliedz un līgumsodu labprātīgi nemaksās.

VNĪ pēc līguma laušanas ar būvniekiem plānoja 13. augustā pārņemt JRT būvlaukumu, bet būvnieki uzskata – kamēr notiek tiesa par līgumu, nav pamata atstāt būvlaukumu, un lūdza tiesai atcelt lēmumu par līguma laušanu. Tiesa apmierināja arī būvnieku blakus prasību - kamēr iztiesā strīdu par līgumu, aizliegt VNĪ slēgt jaunu līgumu ar citiem būvniekiem JRT projektā.

Šobrīd “Valsts nekustamie īpašumi” vēl neatbild, par cik varētu sadārdzināties teātra pārbūve. Tas būšot atkarīgs no nākamo būvnieku piedāvājumiem.

Ēkas rekonstrukciju bija plānots pabeigt līdz 2021. gada sākumam. Plānotais JRT rekonstrukcijas budžets ir 31 miljons eiro, no tā būvniecībai atvēlēts 21 miljons eiro, bet pārējos izdevumus veido būvuzraudzība, tehnoloģijas un aprīkojums, kā arī ārvalstu ekspertu darbs.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt