Panorāma

Panorāma

Panorāma

Dezinficē Dobeles slimnīcas bērnu nodaļu

Pakā tikai brilles, telefons un zāles

Stradiņa slimnīca izveido informācijas punktu; pacientiem var nodot tikai pāris lietas

Lai Covid-19 infekciju neielaistu nodaļās, arī Stradiņa slimnīcā nevienu apmeklētāju neielaiž. Satikšanās liegtas, bet pacientiem drīkst nodot paciņas, kurās ir higiēnas preces, brilles, zāles un ūdens.

Koši sarkanā telts, kurā veic Covid-19 testus, atrodas slimnīcas sānā. Darba dienās turp dodas vidēji 50 cilvēki, brīvdienās – daudz mazāk. Teltī ir atsevišķa ieeja. 

Taču pārējās nodaļās ieejas nav vispār. Slimnīcā ar caurlaidēm tiek tikai darbinieki. 

Lielākajos korpusos izveidoti informācijas punkti, kuru darbinieki kontrolē katru nācēju. Tikšanās aizliegtas, bet slimniekam drīkst nodot paciņu. Tajā gan drīkst būt tikai higiēnas preces, medikamenti, brilles, sakaru līdzekļi, ūdens. Pārējās lietas ienest aizliegts. Tas tādēļ, ka vīrusa klātbūtne iespējama gan uz tikko tirgū pirktiem augļiem, gan uz grāmatas vāka.

Slimnīcā stāsta, ka cilvēki ir atsaucīgi.

Otrs jaunums ir informācijas punkts tieši pie galvenās ieejas, kam tīšām dots nosaukums "Covid 19". Tā mērķis ir piesaistīt tos, kam šī tēma aktuāla. Un šis reizē ir kā aizsargvalnis, lai slimības skartos slimnīcā neielaistu. Biežāk uzdotais jautājums šeit esot -  kā nodot asins analīzes, lai noteiktu Covid-19? Lai gan asinīs to nemaz neredz. 

Slimnīcā stāsta, ka analīzes ņem no augšējiem elpceļiem. Mediķi arī aicina uz slimnīcu nenākt.

Slimnīcā uzsver – izslēgt, ka kāds Covid-19 pozitīvs pacients staigā pa teritoriju, nevar. Galvenais – nosargāt pacientus un personālu. 

"Mēs nevaram būt droši, un mūsu pieredze rāda, ka cilvēki mazliet krāpjas, neatklāj, tāpēc mums ir papildus izvēle – Covid-19,"

stāsta slimnīcas Klientu informācijas un apkalpošanas daļas vadītāja Dzintra Kļaviņa.

Dažu slimnieku neapmierinātība ar atceltajiem izmeklējumiem un jauno kārtību ir tik liela, ka personālam izteikto draudu dēļ slimnīcā apsver iespēju vērsties policijā.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. 25. martā pirmo reizi ir konstatēti pieci inficēšanas gadījumi cilvēkiem, kuri nav bijuši ārzemēs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 slimniekiem, kas nozīmē, ka vīruss cirkulē sabiedrībā.

Lai ierobežotu infekcijas izplatīšanos Latvijā, 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim. Cīņai ar vīrusu noteica aizvien stingrākus ierobežojumus, mācībām skolās jānotiek attālināti, atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi, brīvdienās daļēji slēgti tirdzniecības centri. Noteikti arī jauni pulcēšanās ierobežojumi, ārpus mājām vienkopus ļaujot atrasties ne vairāk par diviem cilvēkiem vai ģimeni.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti