Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Austrālijā sociālajiem tīkliem jāmaksā par ziņām

Panorāma

Panorāma

Solītos Covid-19 siekalu testus bērnudārzos vēl gaida

Solītos Covid-19 siekalu testus bērnudārzos vēl gaida

Pieaugot Covid-19 saslimstības gadījumu skaitam pirmsskolu izglītības iestāžu darbinieku vidū, panākta vienošanās, ka turpmāk rutīnas skrīninga nolūkā ar siekalu testiem regulāri jātestē arī bērnudārzu darbinieki. Līdz šim tas galvenokārt darīts tikai jau atklātas infekcijas uzliesmojuma gadījumā. Vairāki Latvijas Televīzijas uzrunātie bērnudārzu vadītāji atzina, ka siekalu testus viņu vadītajās pirmsskolas izglītības iestādēs vēl aizvien gaidot un nav zināms, kad sāksies testēšana.

Kamēr valdībā diskusijas par mazāko klašu skolēnu atgriešanos skolās pašvaldībās, kurās saslimstība ar Covid-19 ir salīdzinoši zema, lika izšķirties par šo skolu darbinieku regulāru testēšanu, bērnudārzi darbu klātienes režīmā turpina visu laiku. Un šonedēļ arī tie sagaidīja ziņas, ka ne vien skolu, bet arī pirmsskolu darbinieku kolektīvi aicināti pieteikties skrīninga Covid-19 siekalu testiem. Piemēram, Olaines novadā 14 dienu kumulatīvais saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju pašlaik pārsniedzis 1000. Tas ir piecas reizes augstāks rādītājs par to, kādu valdība noteikusi par gana drošu, lai varētu strādāt sākumskolas.

"(..) Mēs par to jau runājām pagājušā gada nogalē, ka būtu vismaz reizi nedēļā jāveic testi, lai būtu drošības sajūta pašiem darbiniekiem. Ļoti novēloti, es uzskatu, ņemot vērā, ka Olainē daudzi slimo," skaidroja Olaines novada pirmsskolas izglītības iestādes "Ābelīte" vadītāja Daiga Kokoreviča.

Tāpēc uz ziņu, ka arī bērnudārzi tagad siekalu testiem drīkst pieteikties, Olainē reaģēja nekavējoties. Sūtījuši pieteikumu Veselības inspekcijai.

"Viss ir uzlikts uz pašu pleciem. Un mēs arī – tikko kā izskanēja iespēja šādu pakalpojumu dabūt, tā mēs uzreiz esam reaģējuši un uzrakstījuši vēstuli. Cik ātri? Tas nav zināms nevienai iestādei. Nezinu, cik operatīvi. Ja tas izskan, manuprāt, tam bija jānotiek uzreiz, bezmaz vai nākamajā dienā. Kaut kā tas viss ļoti ievelkas," uzskata Olaines bērnudārza vadītāja.

Arī Strenčos, kur kumulatīvais saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju ir viens no lielākajiem Vidzemē, līdzīgi secinājumi.

"Mums [šie testi] nav bijuši. Mums pašlaik ir pieteikti darbinieki uz testiem. Mēs gaidām, kad mums sniegs informāciju, kurā dienā tas varētu notikt," stāstīja Strenču novada pirmsskolas izglītības iestādes "Minkāns" vadītājas vietniece Daiga Pauzere.

Rutīnas skrīninga mērķis identificēt inficētās personas, tai skaitā bez simptomiem, lai nepieļautu koronavīrusa izplatību izglītības iestādēs un arī ārpus tām.

Šā gada nepilnos divos mēnešos vien Covid-19 atklāts vairāk nekā 1100 bērnudārzu darbiniekiem, no viņiem 171 inficēšanās apstiprināta pagājušajā nedēļā, un līdz ar jaunā gada sākumu vīrusu ik nedēļu konstatē vismaz 100 un vairāk darbiniekiem. Līdz šim izmeklējumi veikti bērnudārzos, kur iepriekš tika konstatēti Covid-19 uzliesmojumi, bet kontroles testēšana lielākā mērogā sākusies vien šonedēļ.

"Ja šobrīd ziņo kāds, ka pie viņiem vēl nav bijis, tad tas ir normāli. Šobrīd ir vairāk nekā 400 pieteikumu, protams, tas viss vēl ir procesā. Tie, kas vēl gaida, viņi sagaidīs šīs pārbaudes. Vairāk informācijas būs pirmdien, kad laboratorijas apkopos skrīningu rezultātus," skaidroja Veselības inspekcijas pārstāve Elīna Ermansone.

Pašlaik iespējas atklāt vīrusa klātbūtni un izvairīties no plašas tā izplatības ir atkarīgas no pirmsskolas izglītības iestādes un pašvaldības intereses testēšanai pieteikties, atzina pedagogu arodbiedrībā. Arodbiedrība arī saņēmusi ziņas pagaidām par vienu bērnudārzu, kura darbinieki testus veikt nevēlas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt