Dienas ziņas

Lietuvas robežas sargāšanā iesaistās vietējie iedzīvotāji

Dienas ziņas

Rīga testē jaunos elektroautobusus

Dibina partiju «Latvija pirmajā vietā»

Šlesera partijas «Latvija pirmajā vietā» Valsts prezidenta amata kandidāte būs Jūlija Stepaņenko

Partijas "Latvija pirmajā vietā" (LPV) Valsts prezidenta amata kandidāte būs Saeimas deputāte Jūlija Stepaņenko, šodien LPV dibināšanas pasākumā paziņoja politiķis, bijušais satiksmes ministrs Ainārs Šlesers. Stepaņenko būs arī LPV valdes priekšsēdētāja.

Topošā partija iestāsies par to, ka Valsts prezidentu ievēl tauta, norādīja politiķis. Šlesers asi kritizēja pašreizējo Valsts prezidentu Egilu Levitu, kurš atbalstot tik sliktu valdību, kādu vada ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Viņš pauda, ka Levits neizprot tautas problēmas un ar savu zemo reitingu esot spiests atbalstīt Kariņa valdību, lai cerētu tikt pārvēlēts Valsts prezidenta amatā.

Šlesers arī informēja, ka būs partijas Ministru prezidenta amata kandidāts, savukārt finanšu ministra amata kandidāts būs bijušais premjers Vilis Krištopans. 

Politiķis arī informēja, ka bijušais, ilggadējais Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars būs LPV ģenerālsekretārs. Savukārt par sporta un jauniešu jomu kā galvenais atbildīgais partijā tika pieteikts svarcelšanas treneris un bijušais Saeimas deputāts Viktors Ščerbatihs. Tāpat kā viens no partijas dalībniekiem ar runu uzstājās arī Sandris Točs, kurš iepriekš bija pārstāvēts partijā "Likums un kārtība".

Kā kultūras ministra amata kandidāti politiķis pieteica bijušo Valsts kontroles komunikācijas daļas vadītāju Līgu Krapāni.

Bijusī Saeimas deputāte Linda Liepiņa būs Saeimas priekšsēdētāja amata kandidāte, pavēstīja LPV dibināšanas iniciators.

LPV dibināšanas pasākumā bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka vietniece Ilze Jurča paziņoja, ka būs partijas tieslietu ministra amata kandidāte.

Kā satiksmes ministra amata kandidātu Šlesers pieteica bijušo Ceļu policijas priekšnieku un bijušo pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" valdes locekli Edmundu Zivtiņu.

Šlesers savā uzrunā paziņoja: "Esošajai valdībai nav nekāda ekonomiskā plāna, kā attīstīties. Vienīgais, ko viņi grib darīt, ir aizņemties vēl un vēl naudu. Kā Kariņš teica – mums būs daudz, daudz naudas. Tas ko, viņš nepateica, ka būs daudz kredītu. 15 miljardi kopīgais Latvijas parāds, tas ir ārprāts. Tas ir tas, kas būs jāatdod mūsu bērniem un mazbērniem. Šis ir tas laiks, kad cilvēki sāk iziet ielās. Cilvēki vairs nav gatavi samierināties ar esošo varu, kas ir bijuši pie varas apmēram 20 gadus.

Tāpēc ir pienācis laiks izveidot profesionāļu valdību, cilvēku, kas dzīvē kaut ko ir sasnieguši."

Plānots, ka 2022.gada rudenī paredzētajās Saeimas vēlēšanās Rīgas vēlēšanu apgabalā ar pirmo numuru startēs Stepaņenko, savukārt Šlesers kandidēs ar pēdējo numuru.

Vēlēšanu saraksta līdere Kurzemē būs Jurča, Zemgalē Zivtiņš, Latgalē Krištopans un Vidzemē Liepiņa. Paredzēts, ka šie cilvēki ieņems arī partijas līdzpriekšsēdētāja amatu.

Šlesers arī pavēstīja, ka piedāvās pāriet uz jaukto vēlēšanu sistēmu, kur pusi deputātus joprojām ievēlēs no partijām un pusi mažoritārajā sistēmā, kur cilvēki varēs kandidēt bez piederības partijai.

KONTEKSTS:

Par atgriešanos politikā Šlesers paziņoja pavasarī pēc tam, kad prokuratūra viņam uzrādīja apsūdzību krimināllietā par digitālās televīzijas ieviešanu Latvijā. Šlesers lietu sauca par politisku un safabricētu, taču noliedz, ka politikā atgriežas, lai ietekmētu tiesas procesu. 

Bijušais satiksmes ministrs jūnija sākumā arī paziņoja, ka vāc cilvēkus startam nākamajām Saeimas vēlēšanām. Viņam bijušas sarunas arī ar partiju "Gods kalpot Rīgai", kas neizslēdz iespēju ar Šleseru nākamā gada Saeimas vēlēšanās startēt kopā.

Jūlijā Šlesers paziņoja, ka dibina biedrību "Latvija pirmajā vietā".

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti