«Re:Check» pārbauda: Vai Šlesers maldina Rēzeknes iedzīvotājus saistībā ar iecerēto domes atlaišanu

Kā Rēzeknes iedzīvotājus saistībā ar iecerēto domes atlaišanu biedē "Latvija pirmajā vietā" līderis Ainārs Šlesers? To pētīja "Re:Baltica" faktu pārbaudes projekta "Re:Check" melu un maldu apskatā.

«Re:Check» pārbauda: Vai Šlesers maldina Rēzeknes iedzīvotājus saistībā ar iecerēto domes atlaišanu
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

"Valdības koalīcija vienojusies atlaist Rēzeknes domi. Drīzumā izskatīšanai valdībā virzīs likumprojektu par domes atlaišanu," tā pavēstījusi vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa no "Jaunās Vienotības". Koalīcija par to vienojās februāra beigās. Lēmums vēl jāpieņem Saeimai. Ainārs Šlesers kādā speciāli veidotā sociālo mediju video lēš, ka valdošās partijas vēlas "novākt" Rēzeknē pie varas esošo partiju "Kopā Latvijai" un pilsētas vadībā ielikt maksātnespējas administratorus.

"Viņi grib ielikt administratoru. Tie, kuri nodarbojas ar maksātnespējas procesiem, – šādi administratori – blēži nodarbosies ar pilsētas vadīšanu.

Domāju, ka viņi Rēzeknē visu izzags, problēmu būs pāri jumtam, jo viņu bizness ir nopelnīt ar maksātnespējas procesiem."

Viņš arī spriež, ka vadošās partijas varētu Rēzeknē vēlēšanas vispār vairs nerīkot: "Bet varbūt viņi vispār atstās sistēmu, ka Rēzekni vadīs administrators." 

"TikTok" šis video skatīts vairāk nekā 50 tūkstošus reižu. Bet Šlesera teiktajam nav nekāda pamata. Saskaņā ar likumu pēc domes atlaišanas tās vietā stājas pagaidu administrācija, nevis maksātnespējas administrators, kā stāsta deputāts. Tā darbojas līdz ārkārtas vai nākamajām domes vēlēšanām. Parasti Saeima pēc valdības ieteikuma pagaidu administrācijā ieceļ cilvēkus no valsts vai pašvaldību iestādēm.

Piemēram, kad pirms četriem gadiem atlaida Rīgas domi, pagaidu administrācija sastāvēja no trim triju ministriju ierēdņiem. 

Šlesers un viņa partija sociālajos medijos aktīvi komunicē gan latviešu, gan krievu valodā. "Re:Check" neatrada, ka viņš par maksātnespējas administratoriem un Rēzeknes izzagšanu runātu ierakstos, kas publicēti latviski. Latviešu valodā Šlesers tikai stāsta, ka vadošās partijas Rēzeknē grib sagrābt varu.

Uz "Re:Check" e-pasta vēstulē sūtītajiem jautājumiem deputāts neatbildēja. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti