Analītika
Vēlēšanas 2022: Deputāta amata kandidātiem lieli parādi un daudz naudas zeķē
Rītdienas Saeimas vēlēšanu gaidās partiju kandidāti priekšvēlēšanu diskusijās daudz runājuši par naudu. Lielākoties – kā to tērēt, ne – kā pelnīt. Un daudz kritizējuši gan valsts dzīvošanu uz parāda, gan arī varas nespēju naudu izmantot lietderīgi. Bet kā kandidātiem pašiem veicas ar finansēm? Latvijas Televīzijas (LTV) žurnālisti ir apkopojuši ziņas par visu 1829 deputāta amata kandidātu finanšu deklarācijām. No tām izriet, ka Saeimas deputāta amata kandidātiem ir lielas parādsaistības un daudz naudas zeķē.
Gobzema otrā iespēja un grūti izpildāmi solījumi. Kas jāzina par partiju «Katram un katrai»
"Atpakaļceļa vairs nav – vai nu visu, vai neko. Vai nu 7. oktobrī mēs veidosim valdību, vai arī 7. oktobra rītā es sakrāmēšu čemodānus un ar savu ģimeni pametīšu Latviju". Tā pirms iepriekšējām Saeimas vēlēšanām intervijā izdevumam "Ventspilnieks.lv" solīja tobrīd jaunā politiskā spēka, partijas "Kam pieder valsts?" jeb "KPV LV" premjera amata kandidāts Aldis Gobzems. Toreiz viņš ne valdību izveidoja, ne valsti pameta. Gobzems no Latvijas aizbrauca šī gada pavasarī, bet jau drīz atgriezās, lai ar jaunu politisko partiju "Katram un katrai" startētu šajās Saeimas vēlēšanās.
«De facto»: Apsūdzētu kandidātu visvairāk JV, LPV un KuK Saeimas vēlēšanu sarakstos
Aizejošās Saeimas sasaukums ir izcēlies ar diezgan lielu krimināllietās apsūdzēto deputātu skaitu. Galīgais spriedums ir sagaidīts tikai "Jaunās Vienotības" (JV) pārstāvja Alda Adamoviča lietā, kurš šovasar zaudēja mandātu par krāpšanos ar deputātu kompensācijām. Daži no apsūdzētajiem deputātiem vēlēšanās vairs nekandidē, taču citi ir arī 14. Saeimas vēlēšanu sarakstos. Turklāt krimināli vajātos savu kandidātu rindās ir iekļāvuši ne vien opozicionāri, bet arī varas partijas, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums "De facto". No publiski zināmajiem visvairāk apsūdzēto – pa diviem – ir  JV, "Latvija pirmajā vietā" (LPV) un "Katram un katrai" ("KuK") sarakstos.
Saliedētība un kultūra. Pārbaudām deputātu kandidātu teikto LTV debatēs
"Re:Check" sadarbībā ar sabiedriskajiem medijiem pārbauda deputātu kandidātu teikto LTV priekšvēlēšanu diskusiju ciklā "Izvēlies nākotni". Katrā tematiskajā diskusijā aicina piedalīties 12 sabiedriskās domas aptaujās populārāko partiju kandidātus. Pārbaudām viņu izteikumu atbilstību faktiem.
Izglītība un zinātne. Pārbaudām deputātu kandidātu teikto LTV debatēs
"Re:Check" sadarbībā ar sabiedriskajiem medijiem pārbauda deputātu kandidātu teikto LTV priekšvēlēšanu diskusiju ciklā "Izvēlies nākotni". Pēc katras tematiskās diskusijas, kurās aicināti piedalīties 12 sabiedriskās domas aptaujās populārāko partiju kandidāti, pārbauda viņu izteikumu atbilstību faktiem.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt