Analītika
Gobzema otrā iespēja un grūti izpildāmi solījumi. Kas jāzina par partiju «Katram un katrai»
Gobzema otrā iespēja un grūti izpildāmi solījumi. Kas jāzina par partiju «Katram un katrai»
"Atpakaļceļa vairs nav – vai nu visu, vai neko. Vai nu 7. oktobrī mēs veidosim valdību, vai arī 7. oktobra rītā es sakrāmēšu čemodānus un ar savu ģimeni pametīšu Latviju". Tā pirms iepriekšējām Saeimas vēlēšanām intervijā izdevumam "Ventspilnieks.lv" solīja tobrīd jaunā politiskā spēka, partijas "Kam pieder valsts?" jeb "KPV LV" premjera amata kandidāts Aldis Gobzems. Toreiz viņš ne valdību izveidoja, ne valsti pameta. Gobzems no Latvijas aizbrauca šī gada pavasarī, bet jau drīz atgriezās, lai ar jaunu politisko partiju "Katram un katrai" startētu šajās Saeimas vēlēšanās.
Līderu un nosaukuma izmaiņas, skandāli izglītībā un realizēta ostu reforma. Kas jāzina par «Konserva...
Līderu un nosaukuma izmaiņas, skandāli izglītībā un realizēta ostu reforma. Kas jāzina par «Konservatīvajiem»
Partijām, kas pirmo reizi iekļuvušas parlamentā, nākamās vēlēšanas parasti ir liels pārbaudījums. Tās deputātus un ministrus iespējams vērtēt pēc viņu darbiem, nevis solījumiem. "Konservatīvajiem", kas ar tādu nosaukumu no Jaunās konservatīvās partijas pārtapa vien šopavasar, papildus šim ir arī kāds cits izaicinājums – partija mūžībā pavadījusi vienu no savām līderēm. Savukārt nosaukuma maiņu "Konservatīvie" argumentē ar to, ka pirms astoņiem gadiem dibinātais politiskais spēks vairs neesot jaunu aktīvistu organizācija.
Knapi tikuši Saeimā; valdības vadītāji krīžu laikos un dažādo spēku kopā turētāji. Kas jāzina par «J...
Knapi tikuši Saeimā; valdības vadītāji krīžu laikos un dažādo spēku kopā turētāji. Kas jāzina par «Jauno Vienotību»
"Daudzi, kas bija pirmie, būs pēdējie, un, kas bija pēdējie, būs pirmie." Šo Bībeles tekstu var attiecināt uz partiju apvienību "Jaunā Vienotība". Saeimas vēlēšanās pirms astoņiem gadiem tā faktiski uzvarēja, jo bija pirmā aiz "Saskaņas", bet četrus gadus vēlāk par mata tiesu pārvarēja piecu procentu barjeru, toties izveidoja valdību, kas demokrātiskās Latvijas vēsturē pirmā, visticamāk, nostrādās no zvana līdz zvanam. Turklāt pašlaik socioloģiskās aptaujas "Jaunajai Vienotībai" rāda pārliecinošu uzvaru.
Kreisi orientēti, krievu valodas un pieminekļa aizstāvji. Kas jāzina par Latvijas Krievu savienību.
Kreisi orientēti, krievu valodas un pieminekļa aizstāvji. Kas jāzina par Latvijas Krievu savienību.
Latvijas politiskajā spektrā nav trūcis partiju, kas pārstāv mūsu valstī dzīvojošo krievu intereses. Tās bijušas kreisi orientētas, ar teju vai garantētu atbalstu Saeimas, atsevišķu pašvaldību un arī Eiroparlamenta vēlēšanās. Radikālākā no tām, kas ar eiroparlamentārieti Tatjanu Ždanoku priekšgalā aktīvi aizstāvējusi krievu valodu skolās un nesen iestājās arī par pieminekļa saglabāšanu Uzvaras parkā Rīgā, ir Latvijas Krievu savienība. Latvijas Radio analizē, ko šis politiskais spēks sola šajās vēlēšanās un kas būs šī politiskā spēka galvenie līderi.
Visilgāk pie varas esošie, nemiera cēlāji sociālajos tīklos un ultimāta izteicēji partneriem. Kas jā...
Visilgāk pie varas esošie, nemiera cēlāji sociālajos tīklos un ultimāta izteicēji partneriem. Kas jāzina par Nacionālo apvienību
Uz politiskās skatuves ir partija, kuras biedru paustais, piemēram, sociālajos medijos bieži vien izsauc asu un polarizētu viedokļu apmaiņu. Arī parlamentā un valdībā tā bieži izceļas ar radikālām metodēm, piemēram, ultimātu izteikšanu saviem partneriem. Bet saimnieciskajos jautājumos viņi var pieņemt arī apšaubāmus lēmumus. Tas viss notiek, neskatoties uz to, ka Nacionālā apvienība ir visilgāk pie varas esošā partija Latvijā. Ko šis politiskais spēks sola šajās vēlēšanās un kuri būs šī politiskā cikla galvenie līderi, turpina analizēt Latvijas Radio.
Mūžīgie opozicionāri, krievu valodas aizstāvji un ar mainīgu attieksmi pret Krieviju. Kas jāzina par...
Mūžīgie opozicionāri, krievu valodas aizstāvji un ar mainīgu attieksmi pret Krieviju. Kas jāzina par partiju «Saskaņa»
Mūžīgie opozicionāri, kuru elektorāts ir pamatā krieviski runājoši Latvijas pilsoņi. Tā īsumā var raksturot partiju "Saskaņa", kura vēlēšanās bieži uzvar, bet pie varas tā arī netiek. Vismaz Saeimā. Sociāldemokrātiskā partija "Saskaņa" ilgus gadus valdījusi Rīgā, bet pēc korupcijas skandāliem zaudējusi gan ietekmi, gan arī tās spilgto līderi. Latvijas Radio analizē, ko šis politiskais spēks sola šajās vēlēšanās un kas būs šī politiskā cikla galvenie līderi.