Analītika
Taktiskie vingrojumi. Par koalīcijas modeli piekāpties negrib ne Kariņš, ne AS un NA
Taktiskie vingrojumi. Par koalīcijas modeli piekāpties negrib ne Kariņš, ne AS un NA
Divas nedēļas pagājušas sarunās par jaunās valdības lielajiem darbiem, bet iespējamo koalīciju veidojošajām partijām drīzumā atkal būs jārunā par krietni šķeļošāku lietu – cik partijas veidos valdību? Lai gan "Jaunās Vienotības" (JV) līderis Krišjānis Kariņš šonedēļ turpināja apgalvot, ka neredz šķēršļus četru partiju koalīcijai, "Apvienotais saraksts" (AS) un Nacionālā apvienība (NA) arvien nepacietīgāk gaida brīdi, kad premjers sapratīšot, ka ar "Progresīvajiem" vienā valdībā šie spēki nestrādās. Modelēt, kas notiks, ja neviena no pusēm nepiekāpsies, politiķi gan pagaidām atsakās, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums "De facto".
De facto: «Kariņa otrajā valdībā» – domstarpības par krīžu vadību, jauniem portfeļiem un vēlēšanu si...
De facto: «Kariņa otrajā valdībā» – domstarpības par krīžu vadību, jauniem portfeļiem un vēlēšanu sistēmas maiņu
Turpinoties "Jaunās Vienotības" (JV) līdera Krišjāņa Kariņa mēģinājumiem izveidot valdību, politiķi un arī mediji šonedēļ partijas birojā pavadīja teju desmit stundas. "Kamēr nav pieņemts lēmums, no telpas ārā nenāk," dažubrīd jau šķita, ka šī "Apvienotā saraksta" (AS) priekšvēlēšanu programmā apsolītā metode jau tiek izmantota. Tomēr pēc divpusējām sarunām ar visām trim partijām, kuras Kariņš joprojām vēlētos redzēt valdībā, par koalīcijas modeli vienošanās tā arī nav, bet valdības darāmo darbu sarakstā bez pašsaprotamām visus vienojošām lietām, ir arī visai daudz pretrunu, secina Latvijas Televīzijas raidījums "De facto". Piemēram, tādas ir gan par jauniem ministru portfeļiem, gan par to, kas īsti ir krīze.
Kā Rosļikova «TikTokeri» pārliecināja vēlētāju «Stabilitātei!» ievēlēt 14. Saeimā?
Kā Rosļikova «TikTokeri» pārliecināja vēlētāju «Stabilitātei!» ievēlēt 14. Saeimā?
14. Saeimas vēlēšanās par pārsteigumu parūpējās partija "Stabilitātei!", kura SKDS vēlētāju aptaujās debitēja ar 2,3% atbalstu gada sākumā un programmā ar tās līderi Alekseju Rosļikovu priekšgalā piedāvāja pat izstāties no "žņaudzošās" Eiropas Savienības, bet vēlēšanās ieguva 6,8% balsu un 11 vietas Saeimā. Uz krieviski runājošo vēlētāju orientētā partija "Stabilitātei!" kampaņā bija kareivīgāka par "Saskaņu" un jauneklīgāka par Latvijas Krievu savienību, izmantojot sociālos tīklus, it īpaši "TikTok" platformu. LTV raidījums "De facto" analizēja partijas panākumu. 
Vēlētāju šķirotava: Vai partiju atbalstītāju viedokļi sakrīt ar politisko spēku domām?
Vēlētāju šķirotava: Vai partiju atbalstītāju viedokļi sakrīt ar politisko spēku domām?
Partiju nostāju salīdzināšanas rīks "Partiju šķirotava" pirms 14. Saeimas vēlēšanām portālā LSM.v izmantots ļoti aktīvi, tas aizpildīts vairāk nekā 117 000 reižu, tiesa, pārsvarā lietotāji bijuši jauni latviski runājoši cilvēki no Rīgas un Pierīgas. Taču šajā specifiskajā sabiedrības grupā atklājās, ka ne visi vēlētāji, ieraugot pēc anketas aizpildīšanas tās rezultātus, ieraudzīja "savu partiju" kā pirmo izvēli, un daudzos jautājumos atbalstītāju viedokļi ir krietni atšķirīgi no viņu "izvēlētā" politiskā spēka nostājas. 
Vēlēšanas 2022: Deputāta amata kandidātiem lieli parādi un daudz naudas zeķē
Vēlēšanas 2022: Deputāta amata kandidātiem lieli parādi un daudz naudas zeķē
Rītdienas Saeimas vēlēšanu gaidās partiju kandidāti priekšvēlēšanu diskusijās daudz runājuši par naudu. Lielākoties – kā to tērēt, ne – kā pelnīt. Un daudz kritizējuši gan valsts dzīvošanu uz parāda, gan arī varas nespēju naudu izmantot lietderīgi. Bet kā kandidātiem pašiem veicas ar finansēm? Latvijas Televīzijas (LTV) žurnālisti ir apkopojuši ziņas par visu 1829 deputāta amata kandidātu finanšu deklarācijām. No tām izriet, ka Saeimas deputāta amata kandidātiem ir lielas parādsaistības un daudz naudas zeķē.
Gobzema otrā iespēja un grūti izpildāmi solījumi. Kas jāzina par partiju «Katram un katrai»
Gobzema otrā iespēja un grūti izpildāmi solījumi. Kas jāzina par partiju «Katram un katrai»
"Atpakaļceļa vairs nav – vai nu visu, vai neko. Vai nu 7. oktobrī mēs veidosim valdību, vai arī 7. oktobra rītā es sakrāmēšu čemodānus un ar savu ģimeni pametīšu Latviju". Tā pirms iepriekšējām Saeimas vēlēšanām intervijā izdevumam "Ventspilnieks.lv" solīja tobrīd jaunā politiskā spēka, partijas "Kam pieder valsts?" jeb "KPV LV" premjera amata kandidāts Aldis Gobzems. Toreiz viņš ne valdību izveidoja, ne valsti pameta. Gobzems no Latvijas aizbrauca šī gada pavasarī, bet jau drīz atgriezās, lai ar jaunu politisko partiju "Katram un katrai" startētu šajās Saeimas vēlēšanās.