Dienas ziņas

Priekules virtuālais vakara riksis kļūst populārs

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Situācijai valstī piemērojas audžuģimenes

Situācijai valstī piemērojas arī audžuģimenes

Individuālajām konsultācijām atvērts aizbildņu un audžuvecāku atbalsta centrs "Klēpis" Ventspilī. Kurzemes televīzija sastapa vairākas māmiņas, kas tāpat kā citi pārvar attālināto  mācību grūtības un sargā ģimenes no vīrusa izplatības. Mātes diena viņām atnāks ar vismīļākajiem sveicieniem  no bērniem, par kuru pagātni tā īsti nespēj pastāstīt neviens.

Nedēļas nogalē Latvijas ģimenēs tiks sveiktas mātes un to vidū arī audžumāmiņas. Valstī ārkārtējā situācija turpinās, ģimenēm, visticamāk,  lielākā izklaide būs darbošanās dabā vai dārzā. Ventspils atbalsta centrā "Klēpis" Kurzemes televīzija satiek māmiņas, kas savā ģimenē audzina audžubērnus vai adoptētus bērnus.

Ja par sarežģīto pašizolācijas laiku skaļi diskutē pat tie vecāki, kuru ģimenēs aug viens bērns, tad šīs māmiņas audzina trīs līdz sešus bērnus, savus un audžubērnus.

"Mūsu bērni mazliet atšķiras no parastiem bērniem un problēmas ir dažnedažādas. Tad, kad parunā, tad paliek vieglāk. Un tad padalās ar savu pieredzi, un viss atkal ir pasakaini skaisti!" saka Olga Kupše.

Būt par audžuģimeni ir ļoti atbildīgs solis, stāsta Tatjana, kuras ģimene audzina trīs audžumeitas. "Kad tu pieņem jaunu bērnu, tad tu nezini, kāda dzīve viņam bijusi, kāds viņš ir.. Protams, jāsagatavojas!" norāda Tatjana Kovaļčuka.

Māmiņām asaras acīs mēdz būt gan no noguruma, gan no prieka. Aija stāsta, ka lielākās cīņas jāizcīna, audzinot slimus bērniņus, jo bērni ģimenē ienāk ar nevienam nezināmām psiholoģiskām problēmām, kas nereti ir komplektā ar vāju imunitāti un  veselības problēmām.

"Kad tu atved īpašo bērniņu uz kādu iestādi, es to, piemēram, uztveru ļoti personīgi. Man sāp sirds, jo viņš nav tāds kā citi. Mēs arī skolu jau paspējām nomainīt. Tas zināmā mērā nospiež," pauž Tatjana.

Olga audzina sešus bērnus, no tiem vecākie vien pašas. Arī šīs sarunas laikā jāatrisina kāda blēņa mājās. Bez mammas pienākumiem Olga ir uzņēmusies būt par biedrības vadītāju un dažādu atbalsta projektu koordinatori audžuģimenēm Ventspilī.

"Lai mammas, neskatoties ne uz ko, atrod laiku arī sev! Aiziet pie friziera. Nopērk sev jaunu somiņu. Paskatās spogulī un pasaka sev: es esmu skaista un gudra," saka Olga.

Lai iegūtu audžumāmiņas statusu, jābūt vecumā no 25 līdz 60 gadiem. Pagaidām Ventspils pilsētā ir vien deviņas audžuģimenes.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti