Rīta Panorāma

Banku pakalpojumi kļūst arvien modernāki

Rīta Panorāma

Intervija ar Diānu Meieri

Intervija ar Andreju Klementjevu

«Saskaņas» deputāts: «Deputātu kvotas» paslēptas ministriju pieprasījumos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Tā sauktās deputātu kvotas 2018. gada valsts budžeta izstrādē ir paslēptas ministriju pieprasījumos. Šādu viedokli Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" pauda opozīcijā esošās partijas "Saskaņa" deputāts Andrejs Klementjevs.

Pēc viņa teiktā – tas, ka "deputātu kvotas" tika atceltas, ir slikti, jo ar to palīdzību bijis iespējams palīdzēt sabiedriskajām organizācijām, un visiem deputātiem bija iespēja piedalīties "lielā valsts budžeta dalīšanā".

"Deputātu kvotas"

Pirms valdības izstrādātais valsts budžets nākamajam gadam nonācis Saeimā, koalīcijas partijas vienojas, cik deputāti varēs atvēlēt dažādiem projektiem.

Taču neesot tā, ka "deputātu kvotu" vispār vairs neesot – tās esot noslēptas ministriju pieprasījumos budžetam. Koalīcijas deputāti, kuri gribēja īstenot savus politiskos mērķus, gāja pie saviem ministriem un sarunāja, lai viņu priekšlikumus iekļauj ministriju pieprasījumos, teica opozīcijas deputāts.

 

Lūgts minēt konkrētus piemērus, Klementjevs teica, ka negrib izplatīt baumas, tomēr norādīja, ka viena no šādām ministrijām, kas apmierināja koalīcijas deputātu vēlmes, esot bijusi Finanšu ministrija. Viņš neminēja, kādas tieši vēlmes šādi ir atbalstītas.

"Negribu dalīties ar baumām (..). Bet es zinu, ka bija iespēja sarunāt kvotas, atbalstīt pasākumus caur ministriem. Kā savādāk, kurš šodien pārbaudīs to, ko iesniedza ministrs," teica Klementjevs.

Līdzekļu sadalījums neesot bijis godīgs arī starp pašvaldībām. "Tur, kur nav opozīcijas deputāti pie varas, tie dabūja vairāk," pauda Klementjevs, kā piemēru minot piejūras pilsētas – Liepāja un Ventspils, kas saņemot vairāk, nekā Latgales pilsētas. 

Pēc Klementjeva sacītā, šoreiz koalīcija nākamā gada valsts budžeta izstrādē ir strādājusi viltīgāk nekā citus gadus, opozīciju no budžeta pieņemšanas atstumjot pilnībā. Viņaprāt, ir muļķīgi balsot par budžetu, par kuru nevar iesniegt nevienu priekšlikumu, jo koalīcijā viss jau saskaņots.

Jau ziņots, ka Saeima ceturtdien, 19. oktobrī, parlamenta Budžeta un finanšu komisijai nodeva izskatīšanai nākamā gada valsts budžeta projektu. Iepriekš koalīcija vienojās atteikties no «deputātu kvotām» 2018.gada budžeta veidošanā.

Pērn "deputātu kvotās" 2017.gada budžeta veidošanā sadalīti nepilni 30 miljoni eiro – lielāka summa nekā iepriekšējos gados, ko atsevišķas Saeimas opozīcijas partijas skaidroja ar gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām. Lielāko daļu šo priekšlikumu bija iesnieguši trīs koalīcijas partiju deputāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti