Panorāma

LIZDA pieļauj streika procedūras atsākšanu

Panorāma

Panorāma

A. Bartaševičs plāno "Saskaņai" ideoloģiski līdzīgu partiju

Rēzeknes mērs Bartaševičs plāno dibināt «Saskaņai» ideoloģiski līdzīgu partiju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 4 mēnešiem.

Soli pretī ambīciju piepildījumam vadīt politisko spēku spēris no "Saskaņas" izslēgtais Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartaševičs. Iniciatīvai dibināt jaunu partiju piebiedrojušies gandrīz visi Rēzeknes, Rēzeknes novada un Ludzas novada deputāti, kā arī "Saskaņas" pārstāvis iepriekšējo Saeimu prezidijā Andrejs Klementjevs.

Sociālā aizsardzība, no valsts puses daļēji regulēta ekonomika un vienotas kopienas, vienotas Latvijas veidošana. Nule kā no partijas "Saskaņa" izslēgtais Bartaševičs ar šādiem mērķiem piesaka jaunu politisko spēku, ko plāno dibināt tuvāko divu mēnešu laikā. 

"Ideoloģiski tālu neesam gatavi iet no "Saskaņas" partijas ideoloģijas. Vairāk pretenziju bija ne pret partijas programmu, bet partijas vadību," stāstīja Rēzeknes domes priekšsēdētājs Bartaševičs.

Domstarpības starp Aleksandru Bartaševiču un "Saskaņas" valdi pastāvējušas vēl laikā, kad to vadīja Jānis Urbanovičs. Šķelšanās Rēzeknes "saskaņiešu" rindās palikusi, lai gan, kā apgalvoja Bartaševičs, vakar lēmumu pamest partiju pieņēma 120 biedri. Tādi ilggadēji "Saskaņas" deputāti Saeimā kā Ivans Ribakovs vai Jānis Tutins izvēlējās sanāksmi neapmeklēt vai par to nemaz nezināja.

Taču speciāli no Rīgas un Rēzekni, uz Bartaševiča sievai piederoša uzņēmuma telpām, kas izraudzītas par sapulces vietu, devās Andrejs Klementjevs.

"Es aizbraucu un sapratu, ka es nevarēšu pārliecināt ne pirmorganizāciju vadītājus, ne deputātus no Latgales. Sapratu, ka, ja mani vēlētāji Latgalē, ja es ar viņiem nevaru atrast kopīgu valodu un viņi pārmet partijas vadībai, ka neejam pareizajā kursā, tad es būšu kopā ar viņiem," skaidroja 12. un 13. Saeimas sekretārs.

Klementjevs apgalvoja, ka pēc "Saskaņas" kongresa runājis ar vairākiem biedriem dažādākajos reģionos un konstatējis, ka bez publiskiem paziņojumiem partiju jau pametuši vai to drīzumā plāno darīt biedri arī no citām pilsētām, piemēram, Vidzemē. Kāpēc izstāties no partijas, lai dibinātu jaunu, kas ideoloģiski būtu tāda pati?

"Pat 100 cilvēku izstāšanās no partijas šos plānus neaizstās, mēs turpināsim savu ceļu un virzīsimies uz mūsu mērķiem. Uz doto brīdi mēs jau meklējam jaunus vadītājus un mums ir kandidatūras," teica "Saskaņas" valdes līdzpriekšēdētāja Regīna Ločmele.

Atšķirībā no rēzekniešiem, Daugavpils nodaļu biedru iesniegumi par izstāšanos no partijas saņemti. Vēl atšķirībā no Rēzeknes mēra, Daugavpils mērs uzsvēris, ka vēlas dibināt reģionālu partiju darbībai tieši Daugavpilī.

Krievijas kā agresora nosodīšanas fakta nozīmību visas iesaistītās puses gan neuzsver. Vienlaikus Bartaševičs atzina: mēģināsim uzrunāt tos, kam "Saskaņa" pagriezusi muguru.

KONTEKSTS

Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš 26. janvārī paziņoja, ka pieņēmis lēmumu izstāties no "Saskaņas" un veidot jaunu reģionālu politisko spēku. Lēmumu par izstāšanos no "Saskaņas" pieņēmuši arī visi pārējie partijas domes frakcijas politiķi.

Pirms "Saskaņas" kongresa arī Rēzeknes mērs Bartaševičs bija pieteicis pretenzijas uz partijas vadīšanu, taču saņēma nopēlumu par savu politiskā redzējuma izklāstu debatēs pirms kongresa, kā rezultātā reģionālais politiķis paziņoja, ka uz kongresu nedosies un aicināja arī citus partijas biedrus to boikotēt. "Saskaņā" pieļāva diskusiju par Rēzeknes mēra Bartaševiča vietu partijā. Bartaševičs pirmdien, 6. februārī, tika izslēgts no partijas "Saskaņa". «Saskaņu» pameta vēl 120 biedri no Latgales.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti