Sadaļas Sadaļas

Saldū notikusi varas maiņa

Saldus novada pašvaldībā piektdien, 8.jūnijā, notikusi varas maiņa.

ĪSUMĀ:

  • Līdzšinējais Saldus novada domes priekšsēdētājs Reinis Doniņš atkāpies no amata
  • Ievēlēts jauns pašvaldības vadītājs - bijušais Doniņa vietnieks Māris Zusts
  • Par jauno pašvaldības vadītāja vietnieku ievēlēts Raivis Zīrups

Līdzšinējais novada domes priekšsēdētājs Reinis Doniņš (Latvijas Zemnieku savienība (LZS)) domes ārkārtas sēdē atkāpās no amata. Jau pāris stundas vēlāk ārkārtas sēdē par jauno Saldus novada vadītāju apstiprināts Māris Zusts (Latvijas Zaļā partija(LZP)).

Saldus novada domi Doniņš vadīja gandrīz gadu - kopš pērn jūnijā notikušajām pašvaldību vēlēšanām. Lēmumu par apkāpšanos viņš skaidroja ar personiskiem iemesliem.

"Esmu Saldus novada patriots. Domes priekšsēdētāja amatā centos strādāt pēc labākās sirdsapziņas, diemžēl ne visi spēja mani saprast un novērtēt. Šī gada laikā domes deputātu koalīcijā radās domstarpības, kas traucē vienoties par lēmumiem un kopēju darbu.

Nav iespējams efektīvi pieņemt lēmumus un organizēt to izpildi," norādīja Doniņš.

Doniņš turpinās darbu Saldus novada domē kā deputāts.

Doniņš Saldus novada domes priekšsēdētāja amatā tika ievēlēts 2017.gada 20.jūnijā, opozīcijā atstājot iepriekšējā sasaukuma pašvaldības vadītāju Indru Rassu (Ūdru) no Latvijas Reģionu apvienības (LRA).

Par jauno Saldus mēru ievēlēts Māris Zusts

Līdzšinējais domes priekšsēdētāja vietnieks Zusts bija vienīgais mēra amatam izvirzītais kandidāts. Par viņu nobalsoja visi 13 deputāti, kuri piedalījās domes ārkārtas sēdē. Četri opozīcijas deputāti no LRA, tostarp iepriekšējā domes sasaukuma pašvaldības vadītāja Indra Rassa (Ūdra), ārkārtas domes sēdē nepiedalījās.

Pēc ievēlēšanas Zusts pateicās deputātiem par izrādīto uzticību un solīja darīt visu, lai to nezaudētu. Tāpat viņš sacīja, ka šī gada pašvaldības budžetā lielas pārmaiņas nav gaidāmas. Jaunais novada mērs atzina, ka ir daži "iestrēguši projekti", un solīja strādāt ar "dubultu sparu", lai darbi ritētu uz priekšu.

Zusta vietā par Saldus novada domes priekšsēdētāja vietnieku ievēlēts Raivis Zīrups (LZS), par kuru nobalsoja visi 10 deputāti, kuri piedalījās domes sēdē.

Zusts norādīja, ka augstu vērtē Zīrupa līdzšinējo darbu un izpratnes līmeni par pašvaldībā notiekošo, paužot pārliecību, ka domes vadībā būs laba komanda.

KONTEKSTS:

Pērn notikušajās pašvaldību vēlēšanās par 17 deputātu vietām Saldus novada domē cīnījās deviņas partijas, un astoņas arī tika ievēlētas. Vairums no tām apvienoja spēkus, lai gāztu toreizējo mēri Indru Rassu un nelaistu pie varas viņas pārstāvēto LRA, kas tagad ir opozīcijā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt