Saldus novadā skolēnus pārvadās Latvijā ražotie elektroautobusi

Saldus novads saņēmis pirmo elektroautobusu, ar kuru tiks nodrošināta skolēnu nokļūšana uz un no Nīgrandes pagasta izglītības iestādēm, informēja pašvaldībā. Pirmais skolēnu pārvadāšanas reiss plānots piektdien, 2. februārī.

Pašvaldības izpilddirektora  pirmais vietnieks Arvis Blūms pastāstīja, ka šie elektroautobusi tiek ražoti Latvijā, ko nodrošina publiskā iepirkuma uzvarētājs SIA "Electrify". Elektroautobuss ražots uz "Mercedes-Benz e-Sprinter" bāzes. Autobusā ir 19 sēdvietas, kas ir aprīkotas ar trīspunktu drošības jostām.

Plānots, ka ar vienu uzlādi autobuss var nobraukt 200 kilometru.

"Esam priecīgi, ka Saldus novada pašvaldība ir pirmā pašvaldība, kas uzsāks skolēnu pārvadājumus ar Latvijā ražotiem elektroautobusiem, realizējot Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma fonda projektu," norādīja Saldus novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Šteina.

Kopumā projekta "Divu bezemisiju transportlīdzekļu iegāde Saldus novada pašvaldībā" ietvaros novadam tiks iegādāti divi bezemisiju M3 kategorijas elektriskās piedziņas autobusi un divas pārvietojamās 50 kilovatu uzlādes iekārtas. Otrs elektroautobuss tiks piegādāts šī gada martā vai aprīlī.

Projekta kopējās izmaksas ir 665 500 eiro, no kuriem 550 000 eiro gūti no Atveseļošanas fonda, bet 115 500 eiro – pašvaldības līdzfinansējums.

KONTEKSTS:

Valdība 23. janvārī apstiprinājusi noteikumu projektu par atbalsta sniegšanu pašvaldībām bezemisiju transportlīdzekļu iegādei, veicinot pāreju uz klimatneitrālu ekonomiku.

Pasākumam kopējais plānotais finansējums ir 24,9 miljoni eiro, tai skaitā Taisnīgas pārkārtošanās fonda finansējums 21,17 miljoni eiro un pašvaldību līdzfinansējums vismaz 3,73 miljoni eiro.

Pasākuma īstenošanas rezultātā plānots, ka pašvaldības iegādāsies vismaz 38 bezemisiju transportlīdzekļus un ar tiem pārvadāto pasažieru skaits (nākamajā kalendāra gadā pēc to iegādes) būs vismaz 323 tūkstoši pasažieru.

Teritoriāli lielajās lauku pašvaldībās bezemisiju autobusus gan vērtē skeptiski, bažījoties, vai tie nepievils ziemas periodā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti