Robežsardze: Arvien vairāk ieceļotāju reģistrējas «Covidpass.lv»

Sākot no šīs nedēļas, ārkārtējās situācijas laikā Valsts robežsardze kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS) veic pastiprinātas pārbaudes uz valsts iekšējām robežām, pārbaudot, vai ieceļojošās personas ir aizpildījušas anketu personu informācijas sistēmā "Covidpass.lv". Ja, sākot pastiprinātas pārbaudes, teju 30 procenti nebija to izdarījuši, tad pēc vairāku dienu darba šis skaitlis mazinās, apliecināja Valsts robežsardzē. Kopš pirmdienas pārbaudītas 4547 personas. 

Mazinās personu skaits, kas nereģistrējas “Covidpass.lvLāsma Zute-Vītola

Imigrācijas kontrole, pārbaudot personu reģistrēšanos sistēmā "Covidpass.lv", notiek dažu kilometru attālumā no Lietuvas robežas uz autoceļa pie Daugavpils novada Medumu ciema.
Dariusam, kurš dzīvo Daugavpilī, bet strādā Lietuvā, šī kļuvusi par ikdienu, katru dienu pārbaude ilgst desmit/piecpadsmit minūtes, minēja vīrietis, liekas grūtības tas nerada: “Man dokumenti kārtībā, ir pie rokas. Tā kā viss ir kārtībā.”

Pastiprinātās pārbaudes robežsargiem palīdz veikt zemessargi, apturot gan vieglās, gan kravas automašīnas, lai pārliecinoties, vai ceļotāji ir reģistrējušies sistēmā un var uzrādīt QR kodu, kas apliecina datu iesniegšanu. Ja personas nav reģistrējušās, to lūdz izdarīt uz vietas.

“Problēmu nebija nekādu, visi saprot situāciju, aizpilda. Te nav interneta, tur ir pašvaldības māja, pie mājas bezmaksas Wi-Fi, personas normāli reaģē,” atklāja robežsardzes Daugavpils pārvaldes Daugavpils 1. kategorijas dienesta galvenais inspektors Sergejs Maksimovs.

Pagaidām par nereģistrēšanos neviens netiek sodīts, tomēr sodu sankcijas tiek apsvērtas, ja arī turpmāk ieceļojošās personas neievēros prasību sniegt par sevi informāciju elektroniskajā sistēmā. 

Secinājumus, veicot pastiprinātu kontroli, skaidroja Valsts robežsardzes pārstāvis Ivars Ruskulis: “Uzsākot šīs kontroles, mēs saskārāmies ar to, ka teju 30 procenti personu nebija reģistrējušās “Covidpass.lv” sistēmā, šobrīd situācija ir mainījusies, ir jau 23,5 procenti uz Lietuvas robežas, kuri bez reģistrācijas un 14,9 procenti uz Igaunijas robežas. Progress ir, notiek arī sabiedrībai maksimāli izskaidrojošais darbs par atbildību, par nepieciešamību, jo tā ir mūsu pašu, mūsu sabiedrības drošība. Tiek paredzēts arī naudas sods, pietiekoši nopietns – 2 tūkstoši eiro, lai šo likumisko pienākumu pildītu.”

Pastiprinātās pārbaudes robežsargi veic kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, iesaistot ik dienu ap četrdesmit zemessargu. Savu resursu, lai pilnvērtīgi veiktu šo uzdevumu, robežsardzei nebūtu. Pārbaudes darbojas 24 stundas diennaktī. 

KONTEKSTS:

Valsts robežsardze sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Valsts policiju no 7. decembra pastiprināti uzraudzīs, vai Latvijā ieceļojošas personas pilda tām noteikto pienākumu – iesniegt apliecinājuma anketu personu informācijas sistēmā "covidpass.lv". Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, līdz 11. janvārim atbalsta sniegšanā Valsts robežsardzei plānots iesaistīt četras Zemessardzes brigādes.

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, kuras laikā bija stingrāki ierobežojumi. Par spīti tam saslimstība ar Covid-19 nebeidza pieaugt.

Valdība 1. decembrī lēma pagarināt ārkārtējo situāciju līdz 11. janvārim. Ierobežojumi ir tikpat stingri kā pavasarī – jāievēro “2+2”  princips. Tas nozīmē, ka tikties drīkst tikai divi cilvēki no dažādām mājsaimniecībām, ievērojot divu metru distanci.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt