Dienas ziņas

Arī Kuldīgas slimnīca pārmaiņu priekšā

Dienas ziņas

Liepājas teātrim valsts atbalsts vēl jāgaida

Arī Rīgas 2.ģimnāzija mērīs temperatūru

Rīgas Valsts 2.ģimnāzijā uzstādīta temperatūras mērīšanas iekārta

Paaugstināta temperatūra nav vienīgais simptoms, kas liecina, ka persona ir saslimusi ar Covid-19 vai kādu citu slimību. Tomēr, lai gan skolēni, gan skolotāji justos droši, sākot jauno mācību gadu, kas gaidāms jau pēc nepilna mēneša, arī Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas telpās uzstādīta temperatūras mērīšanas iekārta. 

Rīgas Valsts 2.ģimnāzijā pieredze temperatūras mērīšanā gūta jau 12.klašu centralizēto
eksāmenu laikā, kad atbilstoši veselības speciālistu ieteikumiem skolās ievēroti drošības pasākumi. Kā un vai izdosies tos izpildīt, kad klātienes mācības atsāks visa skola, nevis tikai viena klašu grupa?

"Ar nelielu skaitu mēs tiekam tīri labi galā, bet ir daudz tādu skolu kā mūsu, kur katrā klasē ir 30 skolēni," sacīja Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas direktors Guntis Vasiļevskis.

Skolas direktors, kura vadītajā skolā kopumā mācās aptuveni 800 skolēnu, stāstīja, ka tiem, kuri vasarā kārtoja eksāmenus, temperatūru mērīja ar rokas digitālajiem termometriem. Mērīt temperatūru – tas bija 3 cilvēku darbs. Toreiz – eksāmenu dienā – uz mājām nevienu neaizsūtīja – tātad temperatūra visiem bija normas robežās.

"Mēs secinājām, ka tas rada papildu drošības sajūtu. (..) Mēs neatrisināsim medicīniskās problēmas, mēs ļoti daudz ko nevaram atrisināt, bet veidot pilsonisko atbildību," pauda Vasiļevskis.

Tā ir atbildība pašam par sevi – vai esmu gana vesels, lai izietu sabiedrībā, satiktos ar citiem un galu galā – neaplipinātu citus, uzsvēra skolas direktors.

Jaunā temperatūras mērīšanas ierīce palīdzēs uzzināt, vai temperatūra nepārsniedz ierīcē uzstādīto. Tai nav obligāti jābūt tieši 37 grādiem. Katras elektroniskas ierīces darbībā jārēķinās arī ar pieļaujamo kļūdu – aptuveni 0,3 grādu robežās – uzsvēra iekārtas uzstādītāji. Piemēram, uzregulējot iekārtu uz 37,5 grādiem, tā sāks reaģēt no 37,2.

Ierīce ir gana gudra, lai iedegtos sarkanā gaisma un atskanētu signāls vien tad, kad temperatūra būs virs 37,2 grādiem. Tas gan nenozīmē, ka cilvēku uzreiz sūtīs mājās. Iespējams, nāksies uzgaidīt atsevišķā telpā, lai noskaidrotu, kas ir noticis, un rīkotos atbilstoši mediķu ieteikumiem. Tādas inovatīvas ierīces kā šī varētu atvieglot ikdienu daudzās iestādēs, tomēr ne visas skolas steidz šīs iekārtas ieviest.

"Ļoti daudzi ir skeptiski cilvēki, kas vienkārši ir pret tehnoloģijām kā tādām. Diemžēl vai par laimi mēs dzīvojam 21.gadsimtā, kur iespējams ar tehnoloģiju palīdzību aizvietot daudz dažādas primitīvas funkcijas," sacīja SIA “ALTAS IT” pārstāvis, Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas absolvents Reinis Bergs.

Protams, tas ir arī naudas jautājums. Šī ierīce, kuras cena ir aptuveni 840 eiro ar PVN, ir absolventa dāvana skolai. Kamēr otru ierīci, lai skolas ikdienā bez aizķeršanās spētu izmērīt temperatūru visiem, skolai iegādājās atbalsta fonds, citiem vārdiem sakot – skolas vecāku, absolventu un draugu ziedojumi.

Direktors gan piebilda, ka skolai noderētu arī trešā mērīšanas iekārta, ko pagaidām vajadzības gadījumā aizvietos ar ierastajiem digitālajiem termometriem.

Jau stāstījām, ka līdzīga iekārta jau darbojas arī Ādažu sākumskolā, kur tās aptuvenā cena ir 20 tūkstoši eiro. Arī šajā skolā temperatūras mērīšanas iekārta ir dāvana skolai.

KONTEKSTS:

Covid-19 pandēmijas dēļ 2020. gada pavasarī Latvijā mācības skolās un augstskolas tika pārceltas uz digitālo vidi. Attālināto mācību nodrošināšanai ar Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu tika izveidots izglītojoša televīzija "Tava klase".

Jau pēc mācību gada beigām situācija ar Covid-19 izplatīšanos Latvijā uzlabojās un virkne ierobežojumu tika mīkstināti

Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

Pašlaik Izglītības un zinātnes ministrija gatavojas tam, ka rudenī mācības skolās būs klātienē. Pašvaldībām pašām būs jālemj, kādā epidemioloģiskā situācijā pārtraukt mācīšanos klātienē.

Ministrija izstrādājusi trīs scenārijus skolu darbam Covid-19 laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt