Rīta Panorāma

Dānijas karaliene „atvērusi savu dārgumu lādīti”

Rīta Panorāma

Intervija ar «Skaņu meža pasakas» autori Janu Lāci un Lācēna lomas ierunātāju Māri Žigatu

Telefonintervija ar RD Vispārējās izglītības skolu nodaļas vadītāju Anitu Pēterkopu

Rīgas dome: Mācības maksimāli ir klātienē, jo bez oficiālas karantīnas vecākiem neapmaksā slimības lapu

Skolas tik ļoti tiek "turētas" klātienē, jo tad, ja klasei nav noteikta oficiāla karantīna Covid-19 dēļ un pašvaldība vai skola lemj par attālinātām mācībām visās klašu grupās, tad mājās būs arī pirmklasnieks, kura vecāki būs spiesti palikt kopā ar viņu, bet nevarēs saņemt apmaksātu slimības lapu. Tā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" skaidroja Rīgas domes Vispārējās izglītības skolu nodaļas vadītāja Anita Pēterkopa.

Viņa norādīja, ka būtu jādod iespēja vecākam saņemt apmaksātu slimības lapu arī tad, ja par mācībām attālināti būs lēmusi pašvaldība, nevis tikai Slimību profilakses un kontroles centram nosakot klasei karantīnu.

"Šajā brīdī šādas iespējas nav, līdz ar to cenšamies maksimāli turēt klases klātienē. Vai tas ir pareizākais lēmums, ja skolā ir daudz saslimšanas gadījumu? Man grūti spriest," atzina Pēterkopa.

To, ka ir neskaidrības ar slimības lapu piešķiršanas kārtību, atzina arī premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība"), kurš solīja šodien pat sazināties ar veselības ministru, lai lūgtu viest skaidrību.

Pēterkopa intervijā arī norādīja, ka pieaug saslimšanas gadījumu skaits ne tikai skolēnu, bet arī pedagogu vidū, kas ietekmē skolu darbību. "Kad saslimis pedagogs, nevaram runāt ne par klātienes, ne attālinātājam mācībām," viņa teica, uzsverot, ka skolām tad nākas meklēt veidus, kā aizvietot sasirgušā skolotāja stundas.

KONTEKSTS:

Izglītības iestādes vadītājs, saskaņojot ar iestādes dibinātāju, būs tiesīgs pieņemt lēmumu par attālinātām mācībām visā izglītības iestādē, otrdien lēma valdība. Līdz šim skolas direktors varēja pieņemt lēmumu par atsevišķu klašu/grupu došanos attālinātajās mācībās, izvērtējot mācību priekšmetu pedagogu un citu izglītības iestādē nodarbināto pieejamību, mājas karantīnā esošos skolēnu un konkrēta mācību priekšmeta pedagogu skaitu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt