Direktors varēs lemt par attālinātām mācībām visā skolā

Izglītības iestādes vadītājs, saskaņojot ar iestādes dibinātāju, būs tiesīgs pieņemt lēmumu par attālinātām mācībām visā izglītības iestādē, otrdien lēma valdība. 

Izglītības un zinātnes ministrijā norādīja, ka pašlaik turpinās straujš Covid-19 saslimšanas gadījumu pieaugums saistībā ar jaunā SARS-CoV-2 vīrusa omikrona varianta izplatību, un arī izglītības iestādēm ir ļoti sarežģīti organizēt kvalitatīvu mācību procesu klātienē.

Līdz šim skolas direktors varēja pieņemt lēmumu par atsevišķu klašu/grupu došanos attālinātajās mācībās, izvērtējot mācību priekšmetu pedagogu un citu izglītības iestādē nodarbināto pieejamību, mājas karantīnā esošos skolēnu un konkrēta mācību priekšmeta pedagogu skaitu.

Grozījumi rīkojumā "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" paredzēs, ka skolas direktoram ir tiesības izvērtēt izglītības iestādē nodarbināto pieejamību kvalitatīva mācību procesa īstenošanai un nodrošināšanai klātienē kopumā, nepieciešamības gadījumā pieņemot ar izglītības iestādes dibinātāju saskaņotu lēmumu par attālinātām mācībām, tostarp izglītības iestādei kopumā.

IZM atgādināja, ka situācija dažādos reģionos un skolās var ievērojami atšķirties, tāpēc skolu ar to dibinātājiem saskaņotie lēmumi būs atbilstošākais risinājums katrai konkrētajai situācijai.

Grozījumos arī precizēts, kā skolēni un bērnudārznieki var atgriezties klātienes mācībās pēc mājas karantīnas. Tāpat precizēta arī studējošo iziešana no mājas karantīnas, lai piedalītos studiju procesā klātienē. Studentiem tiek piemērotas tādas pašas prasības kā darbiniekiem, par ko rakstīts jau iepriekš.

KONTEKSTS:

Janvāra vidū vairākas skolas paziņojušas, ka Covid-19 izplatības dēļ tās uz laiku pilnībā pārgājušās uz attālinātajām mācībām. Vīrusam arvien vairāk izplatoties tieši skolas vecuma bērnu vidū, mācību process nemitīgi jāpārplāno. Tas rada trauksmi kā skolu personālā, tā pašos audzēkņos. Pagājušajā nedēļā Covid-19 augstās izplatības dēļ attālināti mācījās 17 izglītības iestādēs.

IZM norādīja, ka nāks klajā ar priekšlikumu skolām dot plašākas iespējas pašām lemt par klātienes vai attālinātām mācībām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt