Rīgā kontrolieri un policija pastiprināti kontrolēs masku lietošanu transportā

Rīgas sabiedriskajā transportā rīkos pārbaudes, lai kontrolētu sejas masku vai aizsegu lietošanu, savukārt pasažieriem, kuri neievēros valdības noteikumus par sejas masku lietošanu transportā, varēs likt izkāpt ārā. Rīgā kontrolieri un policija pastiprināti kontrolēs masku lietošanu transportā.

Par to vienojās Rīgas mēra Mārtiņa Staķa (“Attīstībai/Par!”/”Progresīvie”) sasauktā Rīgas sadarbības teritorijas Civilās aizsardzības komisija.

Staķis: Rīgā pasažieriem bez maskām varēs likt izkāpt no sabiedriskā transportaJānis Kincis

Komisija izskatīja jautājumu par epidemioloģisko situāciju Rīgā izglītības un labklājības jomā, par Covid-19 ierobežojumu kontroli un pasākumiem vīrusa izplatības mazināšanai sabiedriskajā transportā.

Nolemts, ka "Rīgas satiksme" un Rīgas pašvaldības policija nodrošinās papildu kontroles, lai pārliecinātos par masku lietošanu sabiedriskajā transportā.

Atbilstoši noteikumiem ir jālieto tieši maska, un ar šalli vai kādu citu mutes un deguna aizsegu izlīdzēties nevarēs. Tas ir būtisks Covid-19 izplatības ierobežošanas rīks un par tā neievērošanu pasažieri varēs izsēdināt, uzsvēra Rīgas mērs Mārtiņš Staķis.

“Es varu vēlreiz apelēt un aicināt cilvēkus būt saprotošiem. Slimību profilakses un kontroles centra eksperti norādīja, ka lielākie Covid-19 uzliesmojumi bijuši saistīti ar sabiedrisko transportu. Tātad masku lietošana sabiedriskajā transportā ir kritiski svarīga. Mēs to darām nevis tāpēc, ka mums kāds to liek, bet tāpēc, ka ir svarīgi nodrošināt, pirmkārt, lai mācības skolās notiktu klātienē. Faktiski, ja jūs nelietojat masku sabiedriskajā transportā, jūs lielā mērā apdraudiet mācību procesu klātienē skolās. Tāpēc lūdzu būt atbildīgiem, un aiciniet arī savus līdzcilvēkus ievērot šo prasību,” sacīja Staķis.

Sabiedriskajā transporta ekrānos jau šobrīd tiek raidīti paziņojumi par aizsargmasku vilkšanas nepieciešamību. Šīs nedēļas laikā arī uz sabiedriskā transporta līdzekļu durvīm, kā arī pieturās tiks izvietotas uzlīmes par aizsargmasku lietošanas nepieciešamību.

“Protams, mums būs arī papildu kontroles sabiedriskajā transportā. Tiem, kuri var, bet negrib sabiedriskajā transportā lietot masku, jārēķinās, ka šie pasažieri var tikt izsēdināti no sabiedriskā transporta,” brīdināja Rīgas mērs.

Protams, pašvaldībā ir iedzīvotāju grupas, tādas kā maznodrošinātie vai personas bez noteiktas dzīvesvietas, kuriem var būt grūtības nodrošināties ar aizsargmaskām.

Rīgas domes Labklājības departaments ir uzsācis apzināt šīs personas un risināt aizsargmasku piegāžu jautājumu.

“Labklājības departamentam ir izveidota sistēma, tātad viņi zina, kas ir viņu klienti, viņiem ir kontakts ar klientiem. Ir savi arī servisa centri un palīdzības centri pilsētā, kur šie cilvēki, kuriem ir vajadzīga palīdzība, var vērsties,” norādīja Staķis.

Masku nodrošināšana faktiski ir iespējama, atzīst Rīgas domes Labklājības departamentā. Pēc pašreizējiem aprēķiniem, departamentam būtu jānodrošina ar maskām aptuveni 50 000 Rīgas iedzīvotāju.

“Skaits mums ir zināms, principā mēs rēķinām, ja tās ir daudzreiz lietojamās maskas, tad līdz pavasarim cilvēkam pilnīgi pietiek ar divām maskām.  Mēs rēķinām, ka tie ir 100 tūkstoši. Tātad 100 tūkstoši masku – divas maskas, attiecīgajai mērķa grupai, ieskaitot bezpajumtniekus,” informēja Labklājības departamenta direktore Irēna Kondrāte.

Bet esošie krājumi nav bezgalīgi, un vēl nav skaidrs, kas varētu vadīt papildu masku iepirkumu un ar cik lieliem tēriņiem jārēķinās.

“Par cenām tātad, pašreiz mūsu speciālisti seko līdzi un skatās, ko piedāvā Elektroniskā iepirkuma sistēma, sapratīsim, kādas ir cenas, protams, vienosimies ar vadību, kurš veiks šo iepirkumu – departaments pats vai centralizēti no Rīgas domes puses,” stāstīja Kondrāte.

 “Situācija Rīgā tiek kontrolēta. Mēs esam mācījušies no pavasarī pieredzētā un šobrīd esam labāk sagatavojušies. Aicinu visus rīdziniekus jau savlaicīgi parūpēties par pietiekamiem masku krājumiem, jo no mums katra ir atkarīga apkārtējo drošība un veselība, kā arī tas, vai skolās turpināsies mācības klātienē, kas šobrīd ir ļoti svarīgi,” pauda Staķis.

Pašvaldības iestādēm un departamentiem ir uzdots atjaunot savas piegāžu ķēdes, lai nepieciešamības gadījumā nodrošinātu preču iepirkumus.

Tāpat mērs ir uzdevis Rīgas pilsētas izpilddirektora p.i. Ivetai Zalpēterei sagatavot vadlīnijas iespējamam attālinātam pašvaldības iestāžu darbam, informēja Rīgas dome.

 KONTEKSTS:  

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

29. septembrī Latvijā atklāti 95 jauni Covid-19 gadījumi, kas ir lielākais vienā dienā Latvijā atklāto gadījumu skaits kopš pandēmijas sākuma. Ņemot vērā ziņas par lokālajiem uzliesmojumiem Kuldīgā un Daugavpilī, valdība nolēma noteikt stingrākus Covid-19 piesardzības pasākumus abu pilsētu teritorijās, kas noteikti no 1. līdz 14. oktobrim. 

Sejas aizsargmaskas sabiedriskajā transportā visā Latvijā no trešdienas, 7. oktobra, būs obligātas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt