Rīta Panorāma

Intervija ar hokejistu Mārtiņu Dzierkalu

Rīta Panorāma

Atgriešanās Latvijā

Skype intervija ar Imantu Paeglīti

RAKUS plānveida pakalpojumiem priekšroka būs pacientiem ar iepriekšēju pierakstu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Atsākot plānveida pakalpojumu sniegšanu, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca (RAKUS) vispirms apkalpos tos pacientus, kuri iepriekš bija pierakstījušies pakalpojumiem, ko saistībā ar ārkārtējās situācijas dēļ noteiktajiem ierobežojumiem nebija iespējams sniegt, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja RAKUS vadītājs Imants Paeglītis.

Viņš stāstīja, ka slimnīca apzinās visus tos pacientus, kuriem bija pieraksts un plānveida pakalpojuma sniegšana noteiktajā laikā ierobežojumu dēļ nebija iespējama. RAKUS jautās šiem cilvēkiem, vai pakalpojums arvien ir aktuāls. Tikai pēc tam slimnīca pieņems jaunus pacientus.

Paeglītis atzīmēja, ka vēlētos, lai pacienti izturētos ar sapratni par RAKUS noteiktajiem pasākumiem, jo svarīgi ir Covid-19 infekciju neielaist slimnīcā. Ik nedēļu medicīnas iestāde saskaras ar gadījumiem, kad kāds no pacientiem ir Covid-19 pozitīvs. Tas rada virkni problēmu, tostarp darbiniekiem, kam bijis kontakts ar šo pacientu, jāievēro mājas karantīna.

Pašlaik mājas karantīnā ir apmēram 70 RAKUS darbinieki, piebilda slimnīcas vadītājs.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Lai ierobežotu infekcijas izplatīšanos, Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija, kas pagarināta līdz 12. maijam. Ārkārtējās situācijas laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu.

Pacientu un mediķu pasargāšanai no iespējamas inficēšanās ar Covid-19, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, līdz ārkārtējās situācijas beigām iepriekš daļēji ierobežoti veselības aprūpes pakalpojumi gan valsts, gan privātajās ārstniecības iestādēs. No pirmdienas, 20. aprīļa, paplašināta plānveida veselības aprūpes pakalpojumu pieejamība, kas tiks nodrošināta, stingri ievērojot piesardzības pasākumus.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti