Dienas ziņas

Beigsies ērču aktīvā sezona

Dienas ziņas

Izstrādā Lielā Baltezera apsaimniekošanas noteikumus

Jaunpilī nodedzināta skulptūra "Marija ar bērnu"

Policija lūdz atsaukties Bikšes skulptūras dedzināšanas aculieciniekus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Policija aicina atsaukties aculieciniekus, kas redzēja Aigara Bikšes skulptūras "Marija ar bērnu" nodedzināšanu. Vandālisma akta aculiecinieki aicināti zvanīt pa tālruni 110 vai 63004200.

Jau vēstīts, ka 3.oktobrī Jaunpilī iznīcināta 16. gadsimta skulptūras "Marija ar bērnu" kopija, ko veidojis mākslinieks Aigars Bikše. Visticamāk, mākslas darbs cietis no ļaunprātīgas dedzināšanas, jo pie skulptūras atrasts benzīna kannas vāciņš. Par nodarīto uzsākts kriminālprocess par svešas mantas iznīcināšanu, kas paredz brīvības atņemšanu līdz desmit gadiem.

Vides objekts "Jaunava Marija ar bērnu" savu vietu Jaunpilī starp zeltainiem laukiem, pa ceļam uz vienu no populārākajiem novada tūrisma objektiem – Kartavkalnu, pēc spraigām diskusijām atrada vien  vien pagājušajā vasarā.

"Mēs arī runājām un domājām, kur mēs redzam šo te skulptūru. Mākslinieks to redzēja pašā centrā, pretim pilij, mums tā īsti varbūt negāja pie sirds, tāpēc domājām, kur to novietot tā, lai visi ar to būtu mierā, un atradām šo vietu," stāsta Jaunpils novada sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas vadītāja Baiba Rasa.

Tomēr Aigara Bikšes mākslas darbs, kas tika radīts 2014. gadā, kad Rīga bija Eiropas kultūras galvaspilsēta un piedalījās arī projektā ''Pieminekļu kari'', kādam acīmredzot nebija paticis. Un no tā pāri palicis vien apdegušais postaments un pelnu kaudzīte.

"Bet, kas to varēja izdarīt? Pilnīgi žēl. Jā, ļoti skaista tā Marija bija. Ar bērniņu rokā, ļoti skaista," saka jaunpilietis Ivars.

Skulptūra bija izgatavota no cietā putuplasta un pārklāta ar poleuretānu, bet apgleznošanā lietota īpaša krāsa, kas spēj pasargāt no atmosfēras radītā kaitējuma, tomēr tā nespēja pasargāt no ugunsmēlēm.

"Ja mestu  pudeli vai ko tādu citu, viņai nekāds kaitējums nebūtu nodarīts. Pagājušajā gadā bija viens atgadījums, kad tika mesti mazie spridzeklīši, bet arī šis te kaitējums nebija liels, un mēs to novērsām," turpina Baiba Rasa.

Pašvaldība vēl nav lēmusi par to vai skulptūru atjaunot, bet iecerētā mākslas darbu aleja gar celiņa malu gan pagaidām tikšot atlikta.

Par notikušo uzsākts kriminālprocess  pēc 185. panta otrās daļas par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, kas izdarīta ar dedzināšanu. Policija aicina atsaukties arī notikušā vandālisma akta aculieciniekus, zvanot pa tālruni 110 vai 63004200.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti