Pašvaldību policistu piemaksām par darbu kovida pandēmijas apstākļos piešķir 227 000 eiro

Pašvaldību policistu piemaksām par darbu Covid-19 pandēmijas apstākļos un valstī noteikto ierobežojumu ievērošanas kontrolēšanu piešķirti 227 674 eiro. To otrdien lēma valdība.

Piemaksas pašvaldību policijas darbiniekiem piešķirtas par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos Covid-19 izplatības ierobežošanā par laika posmu no 11. oktobra līdz 31. oktobrim. Finansējums piešķirts no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Tāpat no piešķirtajiem līdzekļiem plānots segt piemaksas par nakts darbu tiem pašvaldību policiju darbiniekiem, kuri tika iesaistīti virsstundu darbā no 21. oktobra līdz 31. oktobrim, lai kontrolētu iedzīvotāju pārvietošanās aizlieguma ievērošanu laikposmā no plkst. 22.00 līdz plkst. 5.00. 

Iekšlietu dienestu amatpersonas sadarbībā ar pašvaldību policiju nodrošina epidemioloģisko ierobežojumu uzraudzību, strādājot paaugstināta riska apstākļos. Līdz ar to piemaksas saņem arī pašvaldību policisti, norādīja Iekšlietu ministrijā. 

Minētajā laika posmā pašvaldību policija nodrošināja sabiedrisko kārtību un drošību, patrulējot attiecīgo pašvaldību teritorijā. Tika iesaistīti vairāk nekā 1080 pašvaldību policijas darbinieki, kuri apsekoja tirdzniecības vietas,  sabiedriskās ēdināšanas vietas, degvielas uzpildes stacijas, skaistumkopšanas salonus, spēļu zāles, lai kontrolētu Covid-19 ierobežojumu ievērošanu. Tāpat dažādos objektos tika nodrošināta sabiedriskā kārtība un kontrolēta epidemioloģiskās drošības noteikumu ievērošana, tajā skaitā sejas aizsargmasku nēsāšanas, Covid-19 sertifikāta un personu apliecinošu dokumentu kontrole. 

Tāpat pašvaldību policiju darbinieki uzraudzīja pulcēšanās ierobežojumu ievērošanu, apsekojot iespējamās pulcēšanas vietas, piedalījās Valsts policijas rīkotājās zibakcijās, pārbaudot tirdzniecības vietas un sabiedrisko transportu, kā arī pildīja citus ar sabiedrisko kārtību un drošību un epidemioloģisko drošību saistītus pienākumus. 

Tādējādi no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem pašvaldībām tiek kompensēti izdevumi piemaksām par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos. Saskaņā ar Ministru kabineta rīkojumu “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” piemaksu nosaka 75% apmērā no stundas algas likmes, bet piemaksas noteikšanas kritērijus un piešķiršanas kārtību attiecībā uz pašvaldības policijas darbiniekiem nosaka attiecīgās pašvaldības dome. Savukārt izdevumi arī piemaksām par nakts darbu tiek kompensēti 75% apmērā no aprēķinātās atlīdzības summas.

Par piešķirtā finansējuma izlietojumu atbilstoši mērķim ir atbildīgas attiecīgās pašvaldību institūcijas, kurām tiks pārskaitīts Iekšlietu ministrijai piešķirtais finansējums. 

KONTEKSTS:

Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot visu laiku augstāko atzīmi, medicīnas nozarē izsludināja ārkārtējo situāciju. Mediķi cēla trauksmi par tūlītēju nepieciešamību pēc stingriem ierobežojumiem valstī. Valdība izsludināja ārkārtējo situāciju, nosakot ierobežojumus ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri. Redzot, ka vīrusa izplatība aug un Latvija ir pirmajā vietā pasaulē Covid-19 izplatības ziņā, valdība no 21. oktobra līdz 15. novembrim ieviesa tā dēvēto "lokdaunu" un mājsēdi.

Beidzoties "lokdaunam", no 15. novembra iedzīvotāji brīvāk iepirkties, pulcēties un saņemt pakalpojumus var "zaļajā režīmā", proti, uzrādot Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, bet cilvēkiem bez sertifikāta jeb "sarkanajā režīmā" ir pieejams pakalpojumu minimums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt