Panorāma

Lielveikalos cilvēku pieplūdums nav vērojams

Panorāma

Panorāma

Pie vakcinācijas punktiem veidojas rindas

Pastiprinās iedzīvotāju interese par vakcināciju pret Covid-19

8. un 9. oktobrī pie daudziem vakcinācijas punktiem vērojama pastiprināta iedzīvotāju interese par vakcināciju pret Covid-19. Arī vakcinācijas tālruņa 8989 ienākošo zvanu statistika liecina, ka vairāk nekā 50% zvanu ir tieši par pierakstu uz pirmo poti. Vakcinācijas pakalpojuma sniedzēji aicina iedzīvotājus būt saprotošiem un iecietīgiem - daudzi vakcinācijas pakalpojuma sniedzēji ir pastiprinājuši jaudas, informēja Nacionālā Veselības dienesta pārstāvji.

Vakcīnas pret Covid-19 var saņemt arī pie sava ģimenes ārsta. Savukārt manavakcina.lv un 8989 var pieteikties uz vakcināciju ārstniecības iestādēs, vakcinācijas centros un vakcinācijas punktos, ja personai ir internetbankas pilnā versija un iespēja autentificēt sevi portālā www.latvija.lv, izvēloties sev ērtu vakcinācijas vietu, datumu un laiku.

Brīvo pierakstu skaits 9. oktobra rītā ir teju 30 000. 

Kā norādīja NVD, nākamās nedēļas laikā tiks atvērti papildu 10 vakcinācijas centri visā Latvijā, vakcinācijas punkti tirdzniecības centros tiks pielāgoti jaunajām epidemioloģiskajām prasībām, nepieciešamības gadījumā tiks izvietoti arī mobilie vakcinācijas punkti. Intensīvi tiks turpināta izbraukuma vakcinācija apdzīvotās vietās, kurās ir zemi vakcinācijas pret Covid-19 aptveres rādītāji un iedzīvotājiem jāmēro salīdzinoši liels attālums līdz ģimenes ārsta praksei vai vakcinācijas punktam, kā arī senioru vakcinācija mājās, ģimenes ārstu praksēs un ārstniecības iestādēs visā Latvijā.

NVD Vakcinācijas projekta nodaļas pārstāve Inga Vasiļjeva skaidro situācijuLinda Zalāne, LR1

Atbildes uz iedzīvotāju jautājumiem, par vakcīnām, vakcināciju, tostarp par vakcīnu drošumu, izstrādāšanu, reģistrēšanu, vakcīnas izstrādāšanas ātrumu, informācija par Latvijā pieejamām vakcīnām, potenciālajām blakusparādībām u.c. jautājumiem atrodamas šeit.

NVD atgādina, ka Latvijā ir pietiekams vakcīnu skaits, lai vakcīnas pret Covid-19 saņemtu ikviens, kas pieņēmis lēmumu vakcinēties.

Pie Centrālās laboratorijas vakcinācijas punkta vienā no Rīgas lielveikaliem rinda šodien bija redzama visu laiku. Šeit pret Covid-19 var vakcinēties, gan iepriekš  piesakoties, gan spontāni, izstāvot dzīvo rindu. Šodien rindā stāv cilvēki, kam ir darbs un bez sertifikāta to nāksies zaudēt. Emocijas nav patīkamas. Vairāki atzīst, ka strādā ar bērniem vai ārstniecības iestādēs, piemēram, veicot uzkopšanu. Vēl vairākiem rindā stāvētājiem dusmas par to, ka tagad rinda uz iepriekš negribēto poti ir tik gara.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt