Dienas ziņas

Jēkabpilī atklāj pieminekli Itai Marijai Kozakevičai

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ogrēniešu ziedojumus nogādā uz frontes līniju Ukrainā

Ogrēniešu ziedojumus uz frontes līniju Ukrainā nogādā domes deputāti

Uz Ukrainu, kas šonakt pārdzīvojusi kārtējo Krievijas artilērijas uzbrukumu, pirmdien devās Ogres novada domes pārstāvji, nogādājot gan automašīnas, gan novada iedzīvotāju saziedotās preces karavīriem Austrumukrainā, frontes līnijās. 

Gatavošanās ceļam uz Austrumukrainu, Slovjanskas apgabalu, sākās nedaudz pirms pieciem no rīta. Tika sagatavotas divas kustības “Uzņēmēji mieram” sagādātās automašīnas – džips un autobuss Ukrainas armijai. Tās piekrāmētas ar Ogres novadnieku saziedotām precēm karavīriem frontē – jo īpaši ar ziemas apstākļiem aktuālo termoveļu. Mašīnas nogādāt piekrituši Ogres novada domes deputāti.

"Mums ir vēl tieši tik daudz brīvas vietas, lai ieliktu vienu guļammaisu. Mums būs divi šoferi, kas ir priekšā. Katrā ziņā mašīna ir pārbaudīta maksimāli tik, cik mēs varējām to izdarīt šeit uz vietas. Eļļa nomainīta, riepu spiediens ir, logu slotiņas arī. Braukšanas vaina. Šī mašīna brauc uz frontes līniju, tā ir pilnpiedziņas. Aprīkota arī ar jumta reliņiem, ja nepieciešams kaut ko uzstādīt vēl papildus – prožektorus vai kaut kādu artilērijas elementu. Ir piekabes āķis. Vienu vārdu sakot, šīs mašīnas tiek izvēlētas tā, lai viņas varētu maksimāli izmantot šādos apstākļos," stāstīja Ogres novada domes deputāts Jānis Iklāvs. Viņš domē ievēlēts no Nacionālās apvienības, Latvijas Zemnieku partijas un Latvijas Zaļās partijas (NA/LZS/LZP) saraksta.

Daļai deputātu šis ir pirmais brauciens uz Ukrainu, līdzi paņemts tikai nepieciešamākais vienas mugursomas lielumā.

"Viss limitēts, tāpēc bija jāpaņem tieši tik, cik vajadzīgs, jo palīdzībai visvairāk vietu mašīnā vajag. Pašam minimumu, lai pietiktu, lai nesaltu rokas un kājas," norādīja Ogres novada domes deputāts Ilmārs Zemnieks (NA/LZS/LZP).

Ogres novada domes deputātam Raivim Ūzulam ("Latvijas attīstībai"/Vidzemes partija) gan ceļojums būs otro reizi.

"Pirmajā reizē līdz robežai nogādājām autotransporta līdzekļus. Piedāvāja, piekritu," norādīja deputāts.

Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis (NA/LZS/LZP) uzsvēra, ka ir ļoti pateicīgs deputātiem par to, ka viņi ieraudzīs savām acīm, kas notiek Ukrainā. "Un tas jau arī būs ļoti svarīgi, pieņemot tālākos lēmumus saistībā ar Ukrainu un saistībā ar mūsu pašu civilo aizsardzību šeit uz vietas," sacīja Helmanis.

Ogres mēram gan šī nav pirmā vizīte Ukrainā, jau iepriekš viņš vedis humāno palīdzību uz sadraudzības pilsētām Slovjansku un Černihivu. Šoreiz ar Ogres rajona slimnīcas atbalstu sarūpēti arī pieci šobrīd tik ļoti nepieciešamie ģeneratori, ziemas drēbes, kā arī medicīnas materiāli.

"Katram savs darbiņš, kas viņam jādara. Mums ir jāizdara savs – jāpalīdz ukraiņiem, lai viņi iztur šo ziemu. Jo dotajā brīdī Putins cīnās ne pret karavīriem, bet pret civiliedzīvotājiem, atņemot viņiem elektrību, siltumu," uzsvēra Helmanis.

Deputāts Iklāvs sacīja: "Es darīšu visu, kas būs manos spēkos, lai manai ģimenei, manai sievai, manam dēlam nekad nebūtu jāpiedzīvo tas, ko šobrīd piedzīvo cilvēki, kuri atrodas tikai dažu tūkstošu kilometru attālumā no mums."

Plānots, ka Ogres novada domes pārstāvji Ukrainā uzturēsies nedēļu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti