Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

A. Merkele vēlas plašākas Covid-19 ierobežojumu pilnvaras

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Liepājā sāk izglītības darbinieku vakcināciju pret Covid-19

Liepājā pret Covid-19 gatava vakcinēties puse izglītības jomā strādājošo

Liepājas lielajā vakcinācijas centrā piektdien, 16. aprīlī, potes pret Covid-19 sāka saņemt pilsētas izglītības iestāžu darbinieki. Gatavi vakcinēties bija aptuveni puse Liepājā izglītības nozarē strādājošo – 734 personas. Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) priecājas par pedagogu prioritāru vakcināciju reģionos, taču norāda, ka saņemta informācija par represijām pret skolotājiem, kuri negrib vakcinēties. Liepājas Izglītības pārvalde informē, ka šādi signāli pilsētā nav bijuši. 

Latvijā pedagogu un izglītības darbinieku vakcinācijai pašlaik atvēlēti aptuveni 76 000 devu, taču iepriekš medijos izskanējusī informācija liecina, ka to vēlētos darīt tikai nepilni 12 000 personu. Liepājā veiktās aptaujas rezultāti norāda, ka  no izglītības darbiniekiem ir gatava vakcinēties aptuveni puse. Interese pieauga brīdī, kad ‘"AstraZeneca’" vietā tika piedāvāta "Pfizer" vakcīna. Reaģējot uz pieprasījumu, centrā nogādātas 734 devas, ko bija plānots izlietot līdz dienas beigām.

Rus.lsm.lv korespondente Liepājā devās uz vakcinācijas centru, lai noskaidrotu pedagogu motivāciju potēties, kā arī tur notiekošo. Daļa aptaujāto pedagogu atzina, ka vakcinēties devās, jo uzzināja, ka potēs ar "Pfizer", nevis "AstraZeneca" vakcīnām.

"’No 26. aprīļa, ja nekas nemainīsies, plānots atsākt mācības klātienē, tāpēc ir ļoti būtiski uzsākt vakcinācijas procesu. Atsaucība ir ļoti liela, to, protams, ietekmē vakcīnas maiņa.

Protams, neesam vēl aptvēruši augstskolas, tehnikuma darbiniekus, vēl ir darbinieki, kuri gaida savu kārtu," sacīja Liepājas domes Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļas vadītāja Elīna Tolmačova. 

LIZDA informē, ka pedagogu viedokļi par vakcināciju īpaši neatšķiras no pārējās sabiedrības domām, – daži nogaida, citi ir gatavi vakcinēties tūlīt, bet tikai ar konkrētu vakcīnu.

LIZDA vadītāja Inga Vanaga norādīja, ka vakcinācijai ir jābūt pilnībā brīvprātīgai un nedrīkst pieļaut situācijas, ka kāda mācību iestāde draud pedagogiem ar represijām, ja viņi nepotēsies pret Covid-19. Arodbiedrība jau esot saņēmusi informāciju par šādām situācijām dažās Latvijas izglītības iestādēs, kuras Vanaga atteicās nosaukt.

"Tiklīdz jau parādījās pirmie pumpuri, iedīgļi šādām problēmām, mēs uzreiz reaģējām, pateicām: ‘’Lūdzu, domājiet, komunicējiet.’’  Arī ministrijā mēs tieši to pašu norādījām, mēs vērsām uzmanību uz to, ka komunikācijai ir jābūt juridiski korektai, pārdomātai, lai neveidotos situācijas, kad ir šis emocionālais spiediens,"  teica Vanaga.

‘’Mums gan nav dzirdēta šāda situācija, kad no pilsētas skolām, no kādas izglītības iestādes būtu saņemts signāls, ka ar varu vai piespiešanu ir jāveic vakcinācija,"

teica Liepājas Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere (Liepājas partija).

Arī Kuldīgā vieglatlētikas manēžā sākta pedagogu vakcinācija. Pilsētā piektdienas rītā tika piegādātas 366 "Pfizer" vakcīnu devas. Potes saņēma 51 no 68 pieteiktajiem pedagogiem. Atlikušās devas izlietotas citu prioritāro grupu vakcinācijai.

Ventspilī trīs dienu laikā potēti vairāk nekā 430 izglītības dalībnieki. To vidū ir 360 darbinieki no vispārizglītojošajām skolām, pirmsskolas izglītības iestādēm, kā arī sporta skolas "Spars", Jaunrades nama, mākslas skolas. Tādējādi sapotēta aptuveni puse no izglītības darbiniekiem.

Tad, kad būs pieejamas vakcīnas, pašvaldība organizēs līdzīgu masu vakcināciju tiem izglītības darbiniekiem, kuriem vajadzīgas atkārtotas potes. Tāpat plānots, ka nedēļas nogalē visos masveida vakcinācijas centros Covid-19 potes brīvās rindas kārtībā varēs saņemt arī iedzīvotāji ārpus prioritārajām grupām – Liepājā tās būs aptuveni 800 devas. Viņiem gan tas būs jādara ar “AstraZeneca’’ vakcīnu bez citām izvēles iespējām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt