Liepājā pašvaldības policija pastiprināti kontrolēs Covid-19 ierobežojumu ievērošanu pasākumos

Liepājā, lai arī nav noteikti īpaši papildu noteikumi Covid-19 ierobežošanai, pašvaldības policijai uzdots pastiprinātā režīmā uzmanīt to, lai pasākumu organizatori pulcēšanos organizētu, ievērojot Covid-19 ierobežošanas prasības - īpaši nedēļas nogalēs.

Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks kultūras un sporta jautājumos Atis Deksnis no Latvijas Reģionu apvienības gan norāda – līdz šim gan iedzīvotāji, gan pasākumu organizatori pārsvarā ievērojuši noteiktās prasības.

Atis Deksnis: Par Covid-19 ierobežojumu kontroliKristaps Feldmanis

  “Mēs sekojam līdzi tiem uzstādījumiem, kādi valstiski ir noteikti, un mums šobrīd nav nekādu papildus pieņemtu lēmumu par ierobežojumiem, bet noteikti mēs aicinām pastiprināti pašvaldības policijai sekot līdzi, kā reāli notiek pasākumu vietās aktivitātes un noteikti kontrolēt apmeklētāju skaitu,” informēja Deksnis.

  “Aicinām arī pasākuma organizētājiem izturēties nopietni pret šiem ierobežojumiem. Viņi, protams, mēģina organizēt visu, ņemot vērā šos ierobežojumus. Protams, cilvēkiem nākas aizrādīt, atgādināt, bet nav bijuši tādi kaut kādi ļoti asi gadījumi, kādi konflikti. Preventīvo darbu darām,” sacīja Deksnis.

  KONTEKSTS:

  Jūlija sākumā Latvijā bija vērojams reģistrēto Covid-19 gadījumu skaita pieaugums. Reaģējot uz saslimstības pieaugumu, valdība nolēma atjaunot dažus ierobežojumus kafejnīcām, un saīsināt kafejnīcu un restorānu darbības laiku.

  Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

  No jūlija pasākumos ārā drīkst pulcēties 1000 cilvēki; no augusta šie griesti būs 3000 cilvēku. Ierobežojumi iekštelpās atkarīgi no telpas lieluma. Joprojām spēkā ir divu metru distances ievērošana. Sabiedriskajā transportā mutes un deguna aizsegi vairs nav obligāti.

   

  Covid-19 koronavīrusa
  izplatība Latvijā
  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti