Latvijas Universitāte anulē doktora grādu Kremlim pietuvinātajam Avenam 

Paužot atbalstu un solidaritāti Ukrainai, Latvijas Universitātes (LU) Senāts ārkārtas sēdē pieņēmis vienbalsīgu lēmumu Krievijas miljonāram Pjotram Avenam anulēt LU Goda doktora grādu, informēja universitāte.

LU Goda doktora grāds Pjotram Avenam, kas ir arī Maskavas Ekonomikas universitātes profesors, tika piešķirts 2013. gada 25. martā ar LU Senāta lēmumu par zinātnisko un praktisko ieguldījumu Latvijas attīstībā un sadarbībā ar Krieviju. 

Nu Latvijas Universitāte nolēmusi to anulēt. Universitātē lēmumu skaidroja ar to, ka Avens ir atbalstījis Putina politiku un Krievijas agresiju Ukrainā, tāpēc nav cienīgs nest Latvijas Universitātes goda doktora nosaukumu.

“Ikvienai universitātei galvenais ir reputācija. To ir grūti iegūt, bet viegli pazaudēt, ja nerīkojamies ātri un izlēmīgi šādās situācijās,” paziņojumā medijiem norādīja LU Senāta priekšsēdētājs Kristaps Jaudzems. 

Līdz šim LU goda nosaukumi nebija atņemti nevienam to īpašniekam.

“Taču situācijā, kad notiek Krievijas agresija pret Ukrainu un Putina režīms izdara noziegumus, mēs nevaram nereaģēt, ja LU goda nosaukumu nes arī šādas rīcības atbalstītāji. Savulaik, pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados, Pjotra Avena zinātniskā un praktiskā darbība būtiski sekmēja komandekonomikas sistēmas demontāžu un PSRS sabrukumu. Tomēr pašlaik viņš nav paudis skaidru nosodījumu Krievijas agresijai un Putina režīma rīcībai. Pat vairāk, Eiropas Savienības sankcijas liecina, ka Pjotrs Avens ir aktīvs Krievijas noziedzīgās politikas atbalstītājs,” paziņojumā skaidroja LU rektors profesors Indriķis Muižnieks.

Vienlaikus Latvijas Universitāte lēmusi atbalstīt LU studējošajiem Ukrainas pilsoņus, piemērojot 100 % atlaidi dzīvošanai LU dienesta viesnīcās, kā arī atbrīvojot no studiju maksas šajā semestrī. Tam gan vajadzēs studenta iesniegumu. LU studē 20 Ukrainas pilsoņi. 

KONTEKSTS:

Eiropas Savienības sankcijas par Krievijas iebrukumu Ukrainā ir skārušas ne tikai Krievijas politiķus un amatpersonas, bet arī oligarhus. Latvijā zināmākais no tiem ir Pjotrs Avens, latviešu strēlnieka mazdēls, kurš pirms dažiem gadiem saņēma Latvijas pilsonību līdz galam neizprotamā procesā. Latvijā ar viņu ir saistīts daudz lietu – labdarības fonds “Paaudze”, mūzikas festivāls “Rīga Jūrmala”, iecere veidot muzeju Rīgā – līdz ar to daudz ir arī ar Avenu saistītu īpašumu. Tomēr ar to iesaldēšanu Latvijai neveicas tik ātri kā ar Triju Zvaigžņu ordeņa atņemšanu, ziņoja LTV  raidījums “De facto”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti