Latvijā pašizolācija nebūs jāievēro pēc iebraukšanas no Portugāles, Lielbritānijas un Islandes

Nākamajā nedēļā Latvijā ieceļotājiem no Lielbritānijas, Islandes, kā arī Portugāles nebūs jāievēro pašizolācija, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija. Pašizolācija aizvien jāievēro atbraucējiem no citām Eiropas valstīm.

Ierodoties Latvijā no valsts, kur Covid-19 saslimstības rādītājs (14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju) ir augstāks par 50, ir jāievēro 10 dienu pašizolācija.

Savukārt pret Covid-19 vakcinētas personas, kas Latvijā ieceļojušas no jebkuras Eiropas Savienības (ES), Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valsts, Šveices vai Lielbritānijas, drīkstēs neievērot pašizolāciju, uzrādot apliecinājumu, ka ir pagājušas 15 dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas.

Jaunākie saraksti un pašizolācijas prasības stājas spēkā ar sestdienu, 15. maiju.

Covid-19 saslimstības rādītājs Latvijā šobrīd sestais augstākais Eiropā un sasniedz 453,3, bet pirms nedēļas tas bija 441,2.

Savukārt Lielbritānijā kumulatīvais rādītājs ir 44,  Portugālē – 49, Islandē – 24,7.

Kaimiņvalstī Lietuvā saslimstība nedēļas laikā pieauga no 576,4 līdz 599,5, un tā ir otrā augstākā Eiropā. Savukārt Igaunijā kumulatīvais rādītājs aizvadītās nedēļas laikā ir 373,1 (nedēļu iepriekš – 388,3).

Augstākais kumulatīvais rādītājs ir Kiprā – 797,6.

“Sarkanā saraksta” valstis, uz kurām rekomendēts nebraukt:

Klikšķināt, lai palielinātu:

Avots: SPKC

SPKC norāda, ka, ieceļojot no šīm valstīm, obligāti jāievēro 10 dienu pašizolācija. 

"Baltajā sarakstā" ir arī Sanmarīno (34,8) un Vatikāns (0), ar kuriem gan nav tiešu pasažieru pārvadājumu.

Klikšķināt, lai palielinātu:

Avots: SPKC

Prasība par pašizolāciju netiek attiecināta uz vairākām valstīm ārpus Eiropas. Tostarp Lielbritāniju, kur saslimstības rādītājs ir 44.

Klikšķināt, lai palielinātu:

Avots: SPKC

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā 2020. gada pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai, kas beidzās 9. jūnijā. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība novembrī atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, bet, tā kā saslimstība ar Covid-19 nemazinājās, ārkārtējā situācija tika pagarināta līdz 6. aprīlim. Pēc ārkārtējās situācijas beigām valstī saglabājušies vairāki drošības pasākumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt