Latvijā konstatē vēl 7 jaunus Covid-19 saslimšanas gadījumus

Latvijā aizvadītajā diennaktī konstatēti vēl septiņi  jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija.

Pēdējās diennakts laikā Latvijā veikti 1773 Covid-19 testi. Reģistrēti septiņi jauni saslimšanas gadījumi.

Šobrīd SPKC rīcībā esošā informācija liecina, ka divi saslimušie, iespējams, saistīti ar otrdien ziņoto uzliesmojumu privātā paziņu lokā, kur pieci saslimšanas gadījumi saistīti ar privātu izklaides pasākumu, bet kompānija apmeklēja arī publiskas vietas – restorānu “Aqua Luna”, Rīgā, Andrejostas ielā 5, 27. jūnijā, vakarā pēc pulksten 19.00, restorānu “Riviera”, Rīgā, Dzirnavu ielā 31, 28. jūnijā, vakarā pēc pulksten 19.00.

Vēl divas personas ar Covid-19 simptomiem SPKC norādīja, ka apmeklējušas “Aqua Luna”. Epidemiologi pašlaik skaidro šo cilvēku saistību ar otrdien konstatēto uzliesmojumu.

Ar trijiem saslimušajiem uzsākta saziņa.   

Latvijā kopā veikti 162 054 izmeklējumi, saslimusi 1141 persona un 1008 izveseļojušās, 30 mirušas.

Pēdējās diennakts laikā nav stacionētu pacientu ar Covid-19. Kopā stacionāros ārstējas pieci pacienti: četri pacienti ar vidēji smagu, viens pacients ar smagu slimības gaitu.

Kopā no stacionāra izrakstīts 181 pacients, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

SPKC aicina izmantot lietotni “Apturi Covid”, kas ļauj informēt cilvēkus par atrašanos inficētas personas tuvumā un to, ka pastāvējis risks inficēties.

KONTEKSTS:

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

Līdz jūnija beigām pasākumos iekštelpās bija ļauts pulcēties ne vairāk kā 100, bet ārtelpās – ne vairāk kā 300 cilvēku. No jūlija pasākumos ārā drīkst pulcēties 1000 cilvēki; no augusta šie griesti būs 3000 cilvēku. Ierobežojumi iekštelpās atkarīgi no telpas lieluma. Joprojām spēkā ir divu metru distances ievērošana.

Sabiedriskajā transportā mutes un deguna aizsegi vairs nav obligāti.

Made with Flourish

 

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti