Dienas ziņas

Latvijas - Krievijas robeža jāsakārto

Dienas ziņas

Pieaug piena realizācijas aizliegumu skaits

Lauksaimniekiem – jauns uzdevums

Latgalē daļai lauksaimnieku trūkst e-prasmju atbalsta pieteikšanai

Pirmdien Latvijā sākusies e-prasmju nedēļa, kuras mērķis ir ieinteresēt sabiedrību par e-prasmju apgūšanas un pielietošanas iespējām, informēt par e-pakalpojumiem un iespējām e-vidē. Šogad tas īpaši aktuāli lauksaimniekiem, kuri ievēro zaļināšanas prasības un kuru aramzemes platība ir vismaz 10 hektāri, jo tiešmaksājumu atbalsta saņemšanai zemniekiem savi pieteikumi Lauku atbalsta dienestā jāiesniedz elektroniski. Lauku konsultanti Latgalē gan norāda, ka daļai zemnieku tas radīs problēmas.

Aizpildīt kartes, lai saņemtu tiešos platību maksājumus, nav vienkārša lieta, neskaidrību un jautājumu daudz, īpaši mazajiem zemniekiem, stāsta lauksaimnieki, kuri apsaimnieko dažus desmitus hektārus zemes.

Vēl pērn uz vietas Lauku atbalsta dienestā, piemēram, Preiļos varēja kartes aizpildīt ar roku un lūgt konsultāciju speciālistiem. Bet šogad zemniekam, kurš apstrādā vairāk nekā 10 hektārus zemes, tas jādara elektroniski. Lauku konsultāciju centra Daugavpils nodaļas vadītājs Guntars Melnis atzīst, ka problēmas būs daudziem.

Lauku konsultante Ruta Grustāne Naujenes pagastā jau daudzus gadus palīdz saviem lauksaimniekiem aizpildīt pieteikumu anketas tiešo maksājumu saņemšanai. Spriežot pēc pieredzes, viņa stāsta, ka gadu no gada izmaiņu ir daudz. Un ne vienmēr zemnieks var izsekot šiem jauninājumiem un attiecīgi pats aizpildīt šo pieteikumu.

Interneta pieejamību un iespēju zemniekiem pieteikties maksājumiem elektroniski pašlaik lielākoties nodrošināta pagasta bibliotēkas. Zemniekiem vienkārši jāizmanto šīs iespējas, jo patiesībā e-vide ir priekšrocība, kas tikai jāspēj apgūt un jāprot lietot, saka Guntars Melnis.

Pieteikšanās tiešmaksājumiem sāksies jau drīzumā, un šogad būs lielāks slogs pagastu lauku konsultantiem, kuri arī līdz šim palīdzējuši zemniekiem aizpildīt maksājumu pieteikumus. Latgalē tas būs jo īpaši aktuāli, jo te lielākais ir tieši mazo zemnieku īpatsvars, kuri apsaimnieko dažus desmitus hektārus zemes. Viņiem būs jāsāk pierast pie e-vides, jo atbalsta saņemšanai ar roku rakstītais vairs nebūs spēkā, darbosies tikai  elektroniskais. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti