Latgalē aizvien vairāk bērnudārzu audzēkņu ir Covid-19 karantīnā

Latgalē vairākās pašvaldībās pieaudzis Covid-19 dēļ karantīnā nonākušo bērnudārzu audzēkņu skaits.

ĪSUMĀ:

  • Daugavpilī un Gulbenē palielinājies karantīnā esošo bērnudārzu audzēkņu un pedagogu skaits.
  • Pašvaldības trauksmi par situāciju vēl neceļ.
  • Rēzeknes slimnīca: stacionārā ārstējas ne tikai pieaugušie, bet arī ar Covid-19 saslimušie bērni.
  • Slimnīcā norāda, ka arī bērniem mēdz būt komplikācijas no Covid-19.
  • Bērni saslimst, jo cilvēki neievēro ierobežojumus, norāda slimnīcā.

Latgalē aizvien vairāk bērnudārzu audzēkņu ir Covid-19 karantīnā
00:00 / 04:20
Lejuplādēt

Šonedēļ Daugavpilī attālinātais mācību process tiek nodrošināts 12 grupās septiņās pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs. Kā atklāja Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes pārstāve Ilona Bohāne, statistika liecina, ka bērni aizvien biežāk nonāk saskarē ar Covid-19 slimniekiem vai kontaktpersonām. Tas biežāk notiek ārpus bērnudārza.

“Salīdzinot ar pagājušo nedēļu, mēs redzam, ka šajā nedēļā atkal ir pieaudzis karantīnā esošo pirmsskolas grupu skaits. Ja pagājušajā nedēļā tās bija astoņas grupas trīs pirmsskolas izglītības iestādēs, tad šonedēļ tās ir 12 grupas septiņās pirmsskolas iestādēs. Tās ir tās grupas, kur izglītojamajiem ir noteikts kontaktpersonas statuss. Individuāli karantīnā atrodas 18 bērni. Pagājušajā nedēļā tie bija 37. Redzam, ka šādu gadījumu skaits ir samazinājies,” pastāstīja Bohāne.

Viņa uzsvēra, ka, lai arī bērnudārznieki slimo ar Covid-19, krass saslimušo bērnu skaita pieaugums Daugavpils bērnudārzos nav vērojams.

“Rādītāji ir mazliet pieauguši, bet tas nav bijis krass palielinājums. Šobrīd pirmsskolā slimo pieci bērni, bet pagājušajā nedēļa tie bija trīs,” norādīja pašvaldības pārstāve.

Arī Gulbenes novada bērnudārzos aizvien vairāk bērnu ir tikuši atzīti par kontaktpersonām, tādēļ bērnudārzu neapmeklē.

“Piemēram, šobrīd līdz 12. un 13. maijam grupiņas ir slēgtas divās pirmsskolas izglītības iestādēs. Bērni un pieaugušie, kuri bija saskarē ar saslimušajiem, atrodas karantīnā, vai arī tie, kas ir izslimojuši, izņem atvaļinājumus. Viss notiek saskaņā ar Slimību kontroles un profilakses centra rekomendācijām. Tiekam galā un satraukumam šobrīd nav pamata.

Tie skaitļi par saslimušajiem nav satraucoši. Ir pa kādam audzēknim, kuru ir skāris Covid-19, pa kādam darbiniekam.

Grupiņas tiek slēgtas, ja citi ir bijuši kā kontaktpersonas ar saslimušo, bet teikt, ka būtu masveida saslimšana pirmsskolas izglītības iestādēs, tā mēs nevarētu apgalvot,” stāstīja Gulbenes novada pašvaldības pārstāve Gunta Kalmane.

Vēl nesen tika uzskatīts, ka bērnus pašreizējā pandēmija tikpat kā neapdraud. Taču tagad situācija ir mainījusies, un to apliecina arī Rēzeknes slimnīcas Veselības aprūpes vadītāja Inese Driķe.

“Rēzeknes slimnīcā kopumā no Covid-19 ir ārstējušies 16 pacienti vecumā no 14 dienām līdz 19 gadu vecumam. Jā, Covid-19 skar arī bērnus. Tas pašlaik ir vairāk saistīts ar vīrusa britu paveida lielo izplatību. Bērni slimo dažādi. Viņiem slimības gaita nedaudz atšķiras no pieaugušo slimības gaitas. Citiem bērniem ir izteikta paaugstināta temperatūra, bet ir arī bērni, kuri slimo ar pneimoniju.

Mazākais bērns, kam ir bijusi pneimonija, ir bijis 3 mēnešus vecs,” stāstīja Driķe.

Lai arī sabiedrībā valda uzskats, ka bērni ar Covid-19 vīrusu slimo daudz vieglāk nekā pieaugušie, ārste atklāja, ka tas tā nav. Gadās, ka arī bērniem rodas komplikācijas un slimības gaita nav viegla.

“Diemžēl pēc izslimošanas arī bērniem mēdz būt komplikācijas, par kurām šobrīd vēl nav plaši zināms, jo vēl tiek veikti pētījumi un novērojumi. Bet tas, ko mēs biežāk novērojam bērniem pēc Covid-19 izslimošanas, ir koncentrēšanās grūtības. Citiem ir pat panikas lēkmes, bailes gulēt vienam pašam, kas ar laiku, par laimi, pāriet,” pastāstīja Driķe.

Rēzeknes slimnīcā, veicot iekšējo epidemioloģisko izmeklēšanu, mediķi ir noteikuši biežākos iespējamos bērnu saslimstības ar Covid-19 iemeslus.

“Mēs esam konstatējuši, ka cilvēki turpina neievērot ierobežojumus un apmeklē savus radiniekus,” atklāja ārste Driķe.

Šobrīd visā pasaulē trūkst informācijas par to, kā Covid-19 norisinās bērniem. Taču mediķi apliecina, ka ar šo vīrusu slimo ne tikai pieaugušie, kā tas tika pieņemts epidēmijas sākumā, bet arī bērni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt