Rīta Panorāma

Būs jāšķiro bioloģiski noārdāmie atkritumi

Rīta Panorāma

Intervija ar Gunti Kareli un Līgu Ārenti par akciju «Cukurgalva»

Lems par E. Jakrina atbrīvošanu no amata. Intervija ar Vilni Ķirsi.

Ķirsis: Rīgas domē veidojas plaisa starp «Saskaņu» un «Gods kalpot Rīgai»

Ir pazīmes, ka Rīgas domē (RD) veidojas plaisa starp abām pozīcijas partijām - "Saskaņu" un "Gods kalpot Rīgai" (GKR), intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja domes "Vienotības" frakcijas vadītājs Vilnis Ķirsis.

Trešdien plkst.12.00 RD Satiksmes un transporta lietu komitejā paredzēts lemt par Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītāja Emīla Jakrina atstādināšanu no amata. Ķirsis intervijā norādīja, ka Jakrins departamentu vada jau kādus trīs gadus un viņam ir bijušas iespējas novērst bedru veidošanos Rīgas ielās. "Jakrins pavasarī atnāk, saliek ielu remonta sarakstu, bet tad rudenī stāsta, kādēļ tas nav izdevies. Viņš atnāk un stāsta, ka laikapstākļi vainīgi, vai riepas ne tādas liek. Piešķirtā nauda netiek iztērēta," tā Ķirsis.

Runājot par iespējamiem situācijas risinājumiem, RD opozīcijas pārstāvis norādīja, ka uz pilsētu jāskatās kā uz kopumu un dzīvu organismu. Būtu nepieciešams samazināt Rīgas iedzīvotājiem nepieciešamību izmantot privāto transportu. "Rīgu desmit gadu laikā pametušu 60 tūkstoši iedzīvotāju. Daļa dzīvo Pierīgā uz Rīgu brauc ar automašīnām, radot slogu infrastruktūrai. Vide dzīvošanai centrā ir nepatīkama - satiksme, troksnis un putekļi. Jaunām ģimenēm ir grūtības atrast bērnudārzu," teica Ķirsis.

Vaicāts, kāda ir iespēja opozīcijai "gāzt" domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu ("Saskaņa"), Ķirsis norādīja, ka galvaspilsētas mēra liktenis ir atkarīgs no diviem cilvēkiem - vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces ("Attīstībai/Par") un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītāja Jēkaba Straumes. "Ir iezīmes, ka veidojas plaisa starp "Saskaņu" un GKR. Piemēram, [vicemērs Oļegs] Burovs (GKR) runā par to, ka ir problēmas un Ušakovam ir jāmainās. Tomēr man ir sajūta, ka viņi paliks kopā līdz pēdējam," teica Ķirsis.

KONTEKSTS:

Līdz ar biežām gaisa temperatūras svārstībām pēdējās dienās ievērojami pasliktinājies Rīgas ielu stāvoklis un uz brauktuvēm izveidojušās dziļas bedres, kurās daudzi autovadītāji sabojājuši savus spēkratus. Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (Jaunā konservatīvā partija) iepriekš bija norādījis, ka Rīgas pašvaldība no valsts mērķdotācijām ceļu uzturēšanai nav izlietojusi 19 miljonus eiro, tāpēc sūdzēšanās par finanšu trūkumu ielu remontiem ir tikai atruna. Rīgas domes Satiksmes departamentā gan pastāstīja, ka līdzekļi jau ir rezervēti dažādiem projektiem.

Valsts kontroles revīzijas ziņojums vēsta, ka Rīgā netiek domāts par gājējiem un velosipēdistiem. Tāpat revidenti ir noskaidrojuši, ka divos gados Rīgas transporta nozares attīstībai bija pieejams 441 miljons eiro, bet liela daļa naudas ir iztērēta neefektīvi. Savukārt nelietderīgi izlietoti vairāk nekā pieci miljoni eiro, bet deviņu miljonu tēriņi nav izsekojami. Kā spilgtu neefektīvu tēriņu piemēru Valsts kontrole min arī 2012. gadā atklāto “Park&Ride” autostāvvietu. No 2014. līdz 2017. gadam tā izmantota tieši 28 reizes jeb vidēji 0,02 reizes dienā.

Ušakovs revidentiem atbildējis, ka padoto vainu nemeklēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti