Kā Covid-19 ierobežojumi ietekmēs sporta stundas skolās?

Jaunajā mācību gadā izmaiņas skars visu mācību priekšmetu norisi, ieskaitot sporta stundas. Ja citos priekšmetos bērnus iespējams izsēdināt ar distanci, sporta stundās tas nav iespējams. Tāpat sporta nodarbību laikā bērni lieto koplietošanas telpas un inventāru. Kā notiks stundas?

Kā Covid-19 ierobežojumi ietekmēs sporta stundas skolās?Māris Bergs

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) skolām izstrādājusi rekomendācijas mācību procesa organizēšanai. Ministrijas pārstāve Egita Diure norādīja, ka sporta stundām nav izstrādāts īpašs reglaments un uz tām attiecas tie paši noteikumi, kas uz citām mācību stundām. Viņa pastāstīja, ka katrai skolai pašai jāizstrādā savs plāns, lai izvairītos no saslimšanas ar Covid-19.

Prioritāri jādomā par dezinfekciju, telpu vēdināšanu un skolēnu plūsmu regulēšanu.

Organizējot sporta nodarbības, skolām ir ļoti dažādas iespējas – daļai skolu ir apjomīgi sporta kompleksi, savukārt citām izglītības iestādēm, jo īpaši Rīgas centra skolām, ir problemātiski organizēt nodarbības telpu plānojuma un pieejamības dēļ.

Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas sporta skolotāja Dina Bertāne norādīja, ka skolā jau ir pieredze ar skolēnu dalīšanu grupās, tāpēc jaunajai situācijai nevajadzētu radīt milzu sarežģījumus.

Bertāne pastāstīja, ka grupas atradīsies katra savā zālē, tādējādi taps nodrošināta distancēšanās.

Ņemot vērā, ka sporta stundu norisei jāizmanto vairākas koplietošanas telpas, piemēram, pati sporta zāle, ģērbtuves un dušas, skolām jārūpējas arī par dezinfekcijas pasākumiem.

Kā norādīja Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolas direktors Pēteris Ševčenko, dezinfekcija tiks veikta dušām un citām koplietošanas telpām, bet bērniem būs jādezinficē rokas, pirms viņi lietos sporta inventāru.

Ševčenko skaidroja, ka skolā sagatavots grafiks, ka ne visas klases katru dienu apmeklēs skolu, tāpēc sistēma paliks aptuveni tā pati.

Vienīgais, kas mainīsies, būs regulāra dezinfekcija.

Līdzīgu pieeju izmantos arī citas skolas. Darba pilnas rokas arī sporta skolotājiem, kuriem jādomā, kā mainīt stundu organizācijas procesu un nodarbināt bērnus.

Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas sporta skolotāja Iveta Puķīte uzskata, ka šajā situācijā skolotājiem mazāk jāpieturas pie konkrētiem plāniem, bet jādod vaļa savam radošumam un jādara tās lietas, ko konkrētajā brīdī iespējams izdarīt.

Puķīte stāstīja, ka rudens sākumā nodarbības notiks ārā. Viņa uzsvēra, ka Lielvārdē teritorijas iekārtojums ir pietiekami labs, lai varētu nodrošināt radošas nodarbības.

Daļa Latvijas Radio uzrunāto skolu vēl dažas dienas pirms mācību gada sākuma atteicās sniegt jebkādus komentārus par sporta stundu organizāciju jaunajā mācību gadā, norādot, ka turpina plānu izstrādāšanas darbus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt