Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Rīgā bērnudārzos izlaidums bez vecākiem

Panorāma

PVN samazinājuma viesnīcām nebūs

Jūrmalā 15 kg paka katram daudzbērnu ģimenes bērnam

Jūrmalā daudzbērnu ģimenēm dala 15 kilogramus smagas pārtikas pakas

Lai ģimene varētu veltīt laiku kam svarīgam, piemēram, attālinātām mācībām skolas gada pabeigšanai, Jūrmalā pilnīgi visām daudzbērnu ģimenēm, nedalot pēc ienākumiem, piešķir apjomīgas pārtikas pakas. Tās veidojis pārtikas tehnologs. Vecāki priecājas par pamatproduktiem, bet bērni ir sajūsmā par brokastu pārslām, rozīnēm un ābolu maisu, kas ir katrā pakā. 

Pārtikas paka sver 15 kilogramu, un tās vērtība ir 30 eiro. Tāda pienākas katram daudzbērnu ģimenes bērnam, vienalga – zīdainītis vai vidusskolēns. Pārtikas tehnologs nāca talkā produktu izvēlē, lai būtu gan graudaugi, gan ogļhidrāti un olbaltumvielas.

Paku izdales vietā - pie Jūrmalas Valsts ģimnāzijas -  ģimenes satiekas. Vieni atbrauc ar savu auto, citi sarunājuši kaimiņu, jo mašīnas ģimenē nemaz nav. Aiznest 45 kilogramus, jo daudzbērnu ģimene sākas no trīs un katram ir sava paka, nav viegli. Par šādu atbalstu krīzes laikā priecājas visi. 

"Kas mums noder? Piens mums noder! Un sausās brokastis ir vissvarīgākās. Pakas foršas, paldies! Labs atbalsts šajā brīdī," priecājas Vera. 

"Kad atvedam mājās, bērni ir priecīgi. Un sākuši ēst lietas, ko agrāk nav ēduši.

Ir pārsteigti - kā, tas tāpat, par velti? Tik daudz. (..) Cūkgaļas konservi. Uzcep uz pannas, un tad gardu muti ēd. Arī rupjmaizes ķieģelīti," stāsta Laura.

Projekta finansējums ir dalīts. Daļa ir valsts mērķdotācija, kas sedz pārtikas izmaksas bērniem no pirmās līdz 9. klasei. Daļu pievieno pilsēta.

"Mēs taču saprotam, ka ēst grib arī desmitā klase. Un [paredzam] arī studentam, un arī brālītim dārziņā. Nolēmām, ka pilnveidosim un dalīsim pakas visai ģimenei," stāsta Jūrmalas domes Labklājības pārvaldes vadītāja Laima Grobiņa.

"Ģimene var kopā gatavot garšīgas maltītes, un bērniem ir kāds našķītis. Un tad var domāt par mācībām, mājas darbiem, lai var sekmīgi pabeigt mācību gadu," norāda Izglītības pārvaldes Vispārējās izglītības nodaļas vadītāja Jolanta Batina. 

Jūrmalā ir 400 daudzbērnu ģimenes. Lielākā daļa atsaukusies aicinājumam pieņemt pārtikas pakas.

KONTEKSTS:

Ārkārtējo situāciju Covid-19 dēļ Latvijā izsludināja 12. martā, nosakot, ka mācības skolās notiks attālināti, tāpat kā iespēju robežās valsts un pašvaldību iestāžu darbs. 29. martā valdība lēmusi, ka ārpus mājām vienkopus būs ļauts atrasties tikai 2 cilvēkiem vai arī vienas mājsaimniecības locekļiem un jāievēro 2 metru distance. Vēlāk ārkārtējā situācija pagarināta līdz 9. jūnijam, bet ir mīkstināti iepriekš noteiktie striktie ierobežojumi - atļauta pulcēšanās līdz 25 cilvēku lielām grupām, ievērojot divu metru distanci.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt