Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Izveido mobilo brigādi aprūpei mājās

Sūdzas par attieksmi Uzņemšanas nodaļā

Jēkabpils slimnīcā rupji izturas pret smagā stāvoklī ievestu sirmgalvi un viņa meitu

Jēkabpils reģionālā slimnīca saņēmusi sūdzību par attieksmi pret pacientu uzņemšanas nodaļā. Neatliekamās palīdzības mediķi ieveduši kādu vecāka gadagājuma kungu, taču ātra palīdzība neesot sekojusi. Viņa meita stāsta, ka bijusi arī ārsta skaļa bļaušana. Slimnīcas vadība norāda, ka konkrētais gadījums tiek izskatīts, lai izvērtētu visus apstākļus.

Līvāniete Rita Semeiko savu tēvu jau apglabājusi. Lai gan Reanimācijas nodaļas darbinieki darīja visu, lai palīdzētu, 90 gadus vecā sirmgalvja veselības stāvoklis bija pārāk smags. Veicot ikdienas darbus sava tēva būvētajā vasarnīcā, Rita joprojām ir šokā par attieksmi, ar kādu saskārusies gan pati, gan viņas tēvs neilgi pirms nāves. Lai gan viņš uz slimnīcu tika aizvests ar sūdzībām par asiņu vemšanu un augstu asinsspiedienu, mediķi uzreiz viņu neizmeklēja un līdz pārvešanai uz Reanimācijas nodaļu pagāja vairākas stundas.

"Tajā pašā telpā ieveda sievieti reibumā. Tad man zvanīja draudzene, mēs sākām runāt pa telefonu. Es laikam staigāju un runāju, ka tēvam neviens nepievērš uzmanību un kā tai iereibušai personai uzreiz pieskrien klāt. Tad tas dežūrārsts pieskrēja man klāt un sāka aurot, tuvu klāt un aurot, kā es atļaujos kaut ko tādu runāt, ka tā sieviete ir citas kategorijas, mēs esam citas kategorijas," teica Jēkabpils slimnīcā ievestā pacienta meita Rita Semeiko.

Jēkabpils reģionālās slimnīcas vadība uzsver, ka slimnīcas jaunā valde, kas darbu sāka pirms nepilniem diviem mēnešiem, apņēmusies izpētīt katru šādu gadījumu, un arī par konkrēto situāciju šobrīd tiek vākta informācija un aptaujāti visi iesaistītie.

"Protams, nav pieļaujama ārstu vai cita medicīniskā personāla rupja attieksme pret pacientiem. Katru gadījumu cenšos izrunāt ar personālu. Plus mēs plānojam [izrunāt] klīnisko gadījumu gan pozitīvos piemērus, gan negatīvos piemērus visu ārstu un iesaistītā personāla sastāvā, lai mēs paskatītos, ko mēs varējām darīt savādāk," atzina Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētāja Margarita Meļņikova.

Atbildot uz jautājumu par gaidīšanu, slimnīcas vadība uzsver, ka tukši uzņemšanas nodaļas gaiteņi nenozīmē, ka nodaļai nav pacientu, jo ārsti klientus izmeklē kabinetos, tātad bieži vien jāgaida ir tādēļ, ka ārsti apkalpo citus pacientus. Tāpat laiks uzņemšanas nodaļā ievelkas, kamēr tiek gaidīti analīžu un citu pārbaužu rezultāti. Savukārt tas, kurš pacients nodaļā tiek apkalpots vispirms, tiek izlemts, ņemot vērā veselības stāvokli. To, vai Ritas Semeiko tēva gadījumā uzņemšanas nodaļas ārstniecības personāls nav pieļāvis kādu kļūdu, Jēkabpils reģionālās slimnīcas valde vēl nevar pateikt, bet sola to skaidrot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt